| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de clasa pe care o iubesc, iar intrebarea mea este cum imi dau seama daca ma place si ea?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Păi încearcă să petreci mai mult timp cu ea prin clasă, încearcă să o iei în braţe, să o pupi. Oferă-i o floare şi o ciocolată şi vezi cum reacţionează când i le dai. După vorbeşte cu ea prin sms/fb şi spune-i să jucaţi adevăr sau provocare. Începi şi tu cu provocări uşoare şi încearcă să o faci să joace cât mai mult. După care, o provoci să-ţi spună sincer dacă te place şi îi spui şi tu.
Vezi şi cu ce fete/băieţi se bagă, încearcă s-o cunoşti.
Sper să te descurci şi să reuşeşti ceea ce-ţi doreşti.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine, intreabă o

| LonlyWolf a răspuns:

Fa-i cadouri (ciocolata, flori, bomboane) ia-o in brate si incearca sa o pupi pe obraz vezi cum reactioneaza. daca reactioneaza bine atunci spune-i ce simnti si vezi daca si ea simnte acelasi lucru! daca da e bine vb cu ea si invit-o la un suc, cafea si cerei prietenia(daca vrea sa fie cu tine)

| neutrino a răspuns:

Du-te si pup-o: daca-ti da cel mult o palma, inseamna ca te place, daca-ti da mai mult de doua palme, inseamna ca nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu o iubesti, dar ea nici macar nu stii daca te place? Interesant.

| frostxtq a răspuns:

Observa fiecare miscare a ei. Daca iti zambeste des, te priveste pe ascuns si este timida in preajma ta, atunci te place happy

| MidnightR a răspuns:

Iti vei da seama din reactiile si comportamentul ei. Daca comunica cu tine, daca esti mai afectiva dar nici atunci nu poti sa stii cu siguranta daca sau nu te place.
Cel mai simplu o intrebi daca ii place de cineva si pe ocolite incerci sa afli de cine.

| TPUuser199 a răspuns:

Dupa comportamentul ei fata de tine. Daca te ignora, inseamna ca nu ii pasa. Simplu. Dar iti poti face si iluzii ca ei ii place de tine, daca tu esti "innebunit" dupa ea.

| suntroman a răspuns:

Spune-i unui prieten sa se dea la ea poate spune ca ii place deja de tine

| Neo12 a răspuns (pentru suntroman):

Nu mi se pare tocmai ok alegerea asta.

| suntroman a răspuns (pentru Neo12):

Bine gandit

| Neo12 a răspuns (pentru suntroman):

Păi încearcă să petreci mai mult timp cu ea prin clasă, încearcă să o iei în braţe, să o pupi. Oferă-i o floare şi o ciocolată şi vezi cum reacţionează când i le dai. După vorbeşte cu ea prin sms/fb şi spune-i să jucaţi adevăr sau provocare. Începi şi tu cu provocări uşoare şi încearcă să o faci să joace cât mai mult. După care, o provoci să-ţi spună sincer dacă te place şi îi spui şi tu.
Vezi şi cu ce fete/băieţi se bagă, încearcă s-o cunoşti.
Sper să te descurci şi să reuşeşti ceea ce-ţi doreşti.

| Vendetta99 a răspuns:

Este un ritual prin care o faci sa fie numai a ta: da-te cu capul de perete de 15 ori in timp ce spui tatal nostru