| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare am 17 ani si nu am avut pana akum niciun iubit, dar am o problema cu colegii mei eu nu sunt genu sa le spun despre viata mea personala dar ei nu ma cred si mereu zic " nu tu sigur ai iubit dc nu ne spui ai noua "etc. Mai au inca un subiect eu am sânii f mari si mereu zic ca mi-am inceput viata sexuala si ca m-au f...t toti porcarii de astea cum sa ii fac sa inteleaga sa inceteze odata aveti niste idei sa imi dati?

17 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Probabil ca din cauza sanilor comenteaza aiurea, te-ar dori ei in pat si atata stiu eu sa faca sa sa se bage in seama happy cu astfel de specimene...ori ii ignori.ori ii injuri rau si scapi

| wolder a răspuns:

Lasa lumea sa vorbeasca ce vrea
sau le zici sa-l puna in fata ta pe unul cu care te-ai culcat si nu vor gasi.
poti sa le repeti ca nu nu nu la nesfarsit
pana la urma : ce-ti pasa ce cred ei?

| neutrino a răspuns:

De ce te intereseaza atat de mult ceea ce spune gura lumii? Nu am stiut ca gasca sau colegii trebuie sa stie frecventa ta sexuala. Curiosi colegi ai! Ai stat sa-ti masoare si sanii?

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai cum sau ii schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of...încerc să înțeleg prin ce treci. Îmi pare rău. Uite, săracii probabil observă că ai un corp frumos și ei nu știu cum să îți arate că observă asta. Sunt mai proști, asta e. Trebuie să le dai replica în mod isteț. Nici în mod vulgar. Dar să le-o zici cumva să-i doară. Abordează-i cu încredere. Ei văd că tu suferi din cauza asta și de aia atacă mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te lua dupa ce zic altii, ca de multe ori cei ca tine chiar cred ca sunt ce li se zic, doar pentru ca natura a fost mai dranica cu voi decat la restul. si ei zic doar ca te vor in pat nu de alta, nu e ca o sa iti zica cineva "vai ce desteapta esti", cum majoritatea vor sex si atat, iq de maimuta se opreste la acel nivel.

| AndyLavy a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. de ce ti.ai bate capul cu idiotii? indiferent ce le.ai spune oricum nu te.ar crede, si oricum ar inventa tot felul de idiotenii, ca doar numai la asta le este mintea. iar tu, daca esti cu capul pe umeri nu ai nevoie de astfel de persoane in jurul tau. Ignora.i si gata, e simplu. indiferent de ce ai face sau ai spune ei nu v or inceta niciodata, pentru ca oamenii in general, si mai ales astfel de specimene si la varsta asta..au tendinta de a gasi ceva gresit si de comentat in orice, asa ca te vor critica indiferent de ce ai face tu. nu mai incerca sa te faci placuta nimanui, cine te accepta bine, cine nu, nu merita sa iti bati capul. ocupa.ti timpul cu altceva si nu te mai gandii la idiotii care se iau de tine pe seama asta.

| NameHarris a răspuns:

Nu este neaparat ca nu te cred. Eu zic ca ei te cred da daca ar recunoaste de cine ar mai face caterinca si eu fac de o colega cam tot asawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Incearca sa eviti asemenea persoane. Probabil ca sunt invidiosi, mai ales fetele, ca tu areti in felul acesta. Pur si simplu lasa-i sa vorbeasca, stiu ca este greu, dar la un moment dat vor inceta. Si un sfat, nu te grabi sa intri intr-o relatie doar de gura lumii, asteapta pana cand va veni totul de la sine. Mult succes!

| ridhimagupta a răspuns:

Mss frum esti o draguta

| ridhimagupta a răspuns:

Da colegii mei sunt f tupeistii un coleg imi masoara sanii si zice si in gura mare

| ridhimagupta a răspuns:

Imi pasa ca la genu lor de a fi in 2 zile afla tot liceul

| bbu2eugen a răspuns:

Lasa i naibii in pace ignora prostii de la toate colturile. Daca tu in sinea ta stii ca nu ai facut nimic n ai dc sa te ingrijorezi pe seama lor. Lasa i ca o sa vb pana o sa se opreasca ca nu o sa i mai asculte nimenea.

| milkaCappuccinca a răspuns:

Incearca sa ii ignori si sa le spui direct ca nu au de ce sa te "acuze" de ceva ce nu ai facut, de ceva ce rodeste doar in imaginatia lor fara vreun motiv intemeiat. Zi-le ca odata ce tu esti sigura ca ceea ce vorbesti este doar adevarul, ceea ce se incapatineaza ei sa creada este doar problema lor. Poate vor sa te ia peste picior ca sa vada cum reactionezi, dar crede-ma, odata si odata o sa-si dea seama ca fac o mare greseala.

| ClaudeSt a răspuns:

Incearca sa-i ignori si/sau pretinde ca e adevarat dar continua sa nu zici absolut nimic (isi vor pierde interesul, intr-un final) arata-le ca le esti superioara si nu te afecteaza micile lor glume

| alexuzz a răspuns:

Nu-i bagi in sema