| ucx4m2h7nnnn a întrebat:

Am o intrebare care ma speriieeee. Si va rog fara jigniri chiar vreau sa aflu ca sunt foarte speriat. Stii ca o sa raspunda unele persoane ca sunt copil si ca nu stiu ce trebuie sa ma informez si etc. Am 17 ani.
Vreau sa spun ca eu cu prietena mea am facut de 3 ori sex in aceeasi zii. Si in acelasi timp neprotejat. Am facut.o prima data am simtit ca imi vine am scos penisul si am ejaculat dupa m.am dus la baie m.am sters binee am mai facut.o inca odata si a fost tot la fel si a treia oara dupa ce am facut.o iar iar dupa ce am terminat am observat ca era un pic de sperma pe penis. Exista riscul ca prietena mea sa ramana gravida? si inca odata nu am ejaculat deloc in ea. (poate o sa fiu jignit de alti. Dar asta este chiar vreau sa aflu. Sunt foarte speriat )

6 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

Eu știu că odată făcut sex neprotejat, există riscul ca fata să rămână gravidă. Dacă nu a rămas acum, sfatul meu e să vă protejați pe viitor, că nu se știe niciodată.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur in timpul celui de al 2-lea si al 3-lea act sexual, din uretra penisului tau s-a scurs IN VAGIN o anumita cantitate de sperma din cea care ramane in uretra intotdeauna dupa fiecare ejaculare, In cazul in care nu ai urinat de fiecare data inainte de a incepe ultimele 2 acte sexuale, estepractic imposibil sa nu se fi produs asa zisa ''ejaculare'' involuntara care se produce dupa trecerea a 5-10-15 minute de la ejaculare cand sperma care initial este vascoasa, aderenta si lipicioasa intra in procesul de fluidizare si devenind lichida incepe sa se scurga din uretra pe nesimtite direct in vagin. Riscul/probabilitatea de a se forma o sarcina este FOARTE mare, insa acest lucru se poare produce/intampla NUMAI/DOAR in cazul in care partida de sex a fost intretinuta intr-una dintre zilele PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Deci depinde de norocul sau nesansa ca prietena ta sa fi post in perioada fertile sau nu. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Da, riscul este foarte mare. Acum depinde si de corpul ei, cand ovuleaza etc. Dar da, riscul e mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ejaculat și după ai băgat-o iar? Câtă inconștientă...
Șanse mari dacă e in perioada fertila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele-s mari!
Bafta la crescut copii!

| Sk1LLeR a răspuns:

Depinde, daca a fost la al 3-lea numar... si nu ai lasat in ea doar ai bagat-o iar si era putina, sunt sanse foarte mici. eu de ex am lasat in prietena mea la priimul numar tot. intentionat. si nu a ramas. P.S: am tot 17 ani. am lasat pentru ca ma enerva zicandumi ca nu am tupeu laughing