| EvaTramell a întrebat:

Buna am o intrebare. in 4 mi-a venit menstruatia, sh m-a tinut pana in 8 sh dupa vreo cateva zile aproape ca era sa o fac... dar nu l-am lasat doar ma pipait dar nu mia introdus-o. doar p langa clitorist. deci intrebarea mea este am sanse sa raman? dau fundita

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu! Daca doar a pus mana, nu ai cum sa ramai insarcinata. Citeste despre sex, inainte sa o faci. happy

| alexandrag a răspuns:

Nu, n-ai sanse. Mai informeaza-te despre sex... uite aici un comentariu foarte bun care te ajuta sa intelegi cum poti ramane insarcinata happy

Cand o femeie si un barbat se iubesc sau doar au impresia ca se iubesc, ei fac dragoste (sau sex). Penisul barbatului patrunde in vaginul femeiii si acolo lasa sperma. Sperma contine niste celule, numite spermatozoizi care se unesc cu o celula formata in ovarul femeii, celula numita ovocit sau ovul. Astfel rezulta un embrion, adica un viitor copilas, care se va dezvolta timp de 9 luni in uterul mamei lui si apoi se va naste.

| rousz a răspuns:

Buna! sa-ti spun ceva chiar daca ai fi intretinut relatii sexuale cu el si v-ati fi protejat sau pur si simplu si si-a dat drumul in tinewinking nu ai cum sa ramaiwinking deci nu nu nu!( dar am auzit ca este un risc pentru fete cat si pentru baieti sa intretii relatii sexuale in timpul menstruatiei! sper ca te-am ajutat! stai linistita nu se intampla nimic

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

NU aio ramas stai linistita!

| Capsunik235 a răspuns:

NU pentru ca nu ai intretinut relatii sexuale ..Stai linistita Funda?

| ProFrame a răspuns:

Nu ai mentionat : si-a dat drumul pe vaginul tau?