| Adicteddd a întrebat:

Am o mare dilema, si sper sa nu va plictisesc cu povestea mea.
De aproximativ 4 luni vorbesc cu un baiat.Ne-am intalnit prin intermediul unui prieten comun.Ne-am vazut dar nu am vorbit.Urmatoarea zii afland ca el ii cere amicului nostru comun sa-i dea nr meu de telefon.Zis si facut. Dupa putin timp, primesc un mesaj.Era de la el.Ma saluta si spune ca vrea sa ne cunoastem.Am vorbit toata ziua, iar seara m-a sunat pentru ca, spunea el, vroia sa-mi auda vocea.Am vorbit 2-3 ore, ne-am povestit vechile relatii, ce ne place, cum suntem si tot felul de lucruri.Ne-am spus noapte buna, si mi-a zis ca daca nu pot sa dorm pot sa-l sun pentru ca va sta cu mine pana voi adormii.Asa am si facut.
Urmatoarea zi ne-am intalnit, am facut cunostinta si am vorbit putin.Am tot continuat sa vorbim si mi-a spus ca ma simpatizeaza, dar niciodata ca ma place.Prin asta mi-am dat seama ca nu este genul de persoana care sa spuna exact ce simte.De 4 luni tot vorbim prin mesaje, dar niciodata nu am mai vorbit la telefon. Erau zile in care vorbeam non-stop, si mai erau si zile in care nu vorbeam.Pot spune ca-i pasa de mine, ca daca nu-i pasa nu vorbeam atata timp.Dar tot nu stiu ce sa cred.Isi doreste sau nu-si doreste o relatie cu mine? Mai are unele momente in care-mi spune lucruri dragute, dar nu stiu ce sa mai cred.I-am zis si lui ca nu am incredere in el, asta pentru ca relatile precedente m-au facut sa-mi pierd increderea in oameni.Si acum nu stiu ce sa fac.Azi nu am vorbit deloc.Am momente in care cred ca place pe alcineva.Am momente in care imi zic:Cui i-ar place cineva ca mine? Prietenii lui mi-au zis ca sunt draguta, dar daca el nu ma place, degeaba parerea prietenilor lui.So, care este parerea voastra? Ce-ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu v-ati mai vazut de acum patru luni,pune punct.
O relatie bazata pe mesaje poti avea si cu baiatul care aseaza rafturile la bacania din colt, sa-ti spuna ce produse au reducere zilnic!
Fara suparare!
O relatie implica si contact vizual si fizic, mana ta intr-a lui, o imbratisare calda, un sarut sau mai multe...mesajele sunt doar neputinta sa-l atingi pe celalalt si dovada ca gandul lui e la tine, in lipsa contactului fizic...dar la voi sunt numai mesaje care nu suplinesc nimic!
Pune punct.

| Alexandru0007 a răspuns:

Vorbeste cand e plictistit.nu te place cu adevarat.si niciodata nu-i mai spune cuiva ca nu ai incredere in el.pur si simplu spune ca ai fost dezamagita in trecut si sa te ia mai usor.

| Alicezzz a răspuns:

Iti pierzi timpul draga mea, deja au trecut 4 luni si relatia voastra nu a evoluat, deci bati pasul pe loc... iti consumi energia degeaba, gandurile si nu o sa ai nici un rezultat, dar ca iti iasa din minte, pune catile pe fata cu el si intreaba-l : ce doreste? O relatie cu tine sau doar sa fiti amici si sa comunicati prin mesaje?

| Neuronul a răspuns:

Lasă frustrările!
Sună-l şi vorbiţi ca pe vremuri. Întâlniţi-vă şi întăriţi-vă relaţia!
Surprinde-l prin caracterul tău, prezenţa fizică, gesturi drăguţe, mângâieri tandre. într-un cuvânt: Uimeşte-l! happy

| DeeaD1 a răspuns:

Stiu exact ce simti fiindca si eu am aceeasi problema. Dupa cum ai spus si tu, poate e genul de baiat caruia nu ii place sa spuna ce simte.Eu zic totusi sa mai incerci, doar daca simti ceva pentru el. Daca nu, continua sa ii fii doar o amica. Sfatul meu ar fi sa il lasi pe el sa faca primul pas. Daca nu il face, inseamna ca vrea doar o relatie de amicitie.Te pup!

| EditionSex a răspuns:

Poate baiatul vrea doar o relatie de prietenie, sa te aiba ca o sora, ceva de genu.Cautama pe mess roby_spicu2000 ca sa vorbim poate te ajut mai multwinking