| DenysaIoanna a întrebat:

Am o mare problema, acum câteva zile am fost la o aniversare a unui prieten și pe acolo se afla și băiatul de care îmi place. M-a luat de vreo 3-4 la dans și a fost foarte frumos. Mai pe la sfârșitul petreceri m-a luat de mana și mi-a zis sa mergem afara. Am fost într-un loc mai retras și mă lua în brate, m-a luat și pe sus, m-a muscat de gât, mă mângâia și alte chestii de cuplu. După am mers înăuntru, apoi am plecat toți la un hotel și acolo am mai stat cu el, am stat la o masă și ne comportam ca un cuplu. După toate astea se făcuse 4 noapte și am decis sa mergem în camerele noastre. Faza nașpa e ca a doua zi nu m-a băgat deloc în seama și mi-a dat mesaj ca cică nu a avut chef de nimic toată ziua Nu știu ce sa fac, nici la mesaje nu-mi mai răspunde asa repede. Ma place sau nu? Am nevoie de sfaturi, dau fundă

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te place, dar ca o distractie ocazionala, nu vrea sa fiti un cuplu. Nu fi si tu disperata, nu confunda niste pipaieli pe intuneric cu o declaratie de dragoste. V-ati distrat, a fost frumos, mergi mai departe, daca esti relaxata poate te mai invita si altadata. Dar pana sa te gandesti ca formati un cuplu mai e un drum lung

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te abtii pe cat poti in privinta mesajelor. Probabil ca in astfel de situatii cel mai bun sfat de urmat este cel de a nu-l presa si tracasa. Daca are si simte atractie sentimentala fata de tine, in acel caz te va cauta chiar el. In caz contrar vei reusi sa-i induci ideea si perceptia ca esti o persoana... disperata, ceea ce ar putea avea efect contrar, cel de a-l indeparta. Succes!