| maria_8984 a întrebat:

am o mare problema.sunt cu un baiat de 1 an. si m-am cam saturat de el.mereu ma controleaza.si nu imi place.nu pot iesi nicaieri fara el.si nu stiu cum sa ii spun ca as cam vrea sa ma despart de el...ma puteti ajuta?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ah! In primul rand,sambata asta,spune-i ca vrei sa iesi cu prietena ta cea mai buna-si chiar iesi,dar fara el. Spune-i ca nu vrei sa-ti pierzi prietenii,din cauza lui.Fa, adica, orice ca sa iesi fara el.Si cand te intalnesti iar cu el,sau cand vorbiti si-o incepe sa te intrebe si unde-ati fost si ce-ati facut si cine mai era acolo,tu spune-i "na,de-astea faci mereu si-o sa ma pierzi!"Si spune-i ca nu suporti ca te controleaza mereu si ca nu are incredere in tine, ca asta te jigneste si nu iti place deloc! Si daca toate astea ti se par complicate, pur si simplu ia-ti un aer funebru si spune-i ca te-ai saturat! Bafta!

| IloveME a răspuns:

Este genul de baiat care atunci cand iubeste devine posesiv big grin
daca nu vrei sa te despartzi de el,doar sa-l schimbi vb cu el sp ca, daca nu s schimba te vei despartzi d el. daca nu spune-i-o direct, d vreme c lui nu-i pasa ca t simti ca intr-o inchisoare n-ar trebui sa-ti pese nici tie ca va suferi daca ii vei sp pa.
prima data cand mai face asa spune-i-o!

| NickiMinaj a răspuns:

Ii spui direct, in fata ca nu mai vrei sa continui relatia.

| alexush a răspuns:

Nu face asta. vorbeste cu el. spune-i ca vrei mai multa libertate.ca nu mai vrei sa te controleze.mai putine telefoane si mesaje. daca e un baiat care te iubeste o sa inteleaga. daca e un cacacios dala care se supara cand ii zici chestii de genu asta ar fi bine sa ii dai papucii.asa era si fosta gagica a mea.o terminata care nu ma asculta cand vroiam sa ii zic ceva.si daca aveam dreptate tot ea se supara.

| Patry a răspuns:

Stiu ca e destul de enervant dar dai lovitura de gratie spune-i:
Daca vrei sa fiu cu altu' o sa fiu da lasa-ma in pace! Sau reproseaza-i.Sau daca nu mai poti despartete" Spune-i ca nu mai vrei sa stai cu el si cu asta-basta ca ii un gelos si gata!
Vorba lui bogdanbocaful "Spune-i ca nici tu nu la-i controlat daca imbla cu alta" happy

Sau tineti o discutie SERIOASA in legatura cu controlatul!

Sper ca te-am ajutat! Succes! Pa-pa!

| MiK3L a răspuns:

Ii zici : Am auzit ca ai pe alta si ca nu prea ma mai iubesti. Daca este asa sa stii ca eu iti dau papucii. PA simplu si usor. happy Si pleci fara sa te mai uiti in spate. Eventual zi-i asat de fata cu o prietena de a ta.Ca sa nu aiba curajul sa-ti faca ceva. happyhappy

| Radu18 a răspuns:

Poi incearca sa vb cu el si spune-i pe cale amiabila ca numai vrei sa fii cu el si spune-i daca vreti sa ramaneti amici sau prieteniwinking

| bogdanbocaful a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa te desparti? Puneti intrebarea! Sa sti ca asa era si mama si tata dar s-au impcat! Spune-i am nevoie de niste intimitate si daca comenteaza ceva spune-i ca tu nu l-ai controlat daca umbla cu alta!; D

| Deatheyes a răspuns:

Spune-i ca nu suporti sa te controleze mereu, a fost frumos cat a fost, dar nu mai poate continua asa. Daca nu vrei sa ramaneti prieteni, trebuie sa ii spui in fata.

| mihaelafrumusica a răspuns:

Deci.baiatul asta a vazut ca tii mult la el si acum crede ca poate face orice vrea cu tine.stiu cum e. Sfatul meu e sa te desparti d eel oricat de greu ar fi dar mai bine acum decat sa ajungi sal iubesti si mai mult.happy