| anonim_4396 a întrebat:

Buna!sad
am o mica MARE problema :-s
sa incepem cu inceputul:
m-am indragostit!(cred)
adica, cand nu ne vedem sunt asa de prost dispusa...
si in + si el ma place, ne "gâdilăm" zilnic(a devenit deja o rutina) si imi spune ca ma iubeste(gaseste niste momente in care nici nu stiu daca sa il cred...)
problema e ca nu e el marele smecher si eu sunt mai "periculoasa" si sunt sigura ca ai nostri colegi o sa rada de noi... ce sa fac?
stiu deja majoritatea rasp dar imi incerc norocul...

Răspuns Câştigător
| iulya_9118 a răspuns:

Pai...stiu ca nu o sa te ajute daca iti spun:"nu ii asculta pe ceilalti!".asa ca iti spun ca mai bine sa nu le spuneti celorlati despre relatia voastrathinking daca o sa fiti impreuna.si el daca ti-a spus ca te place intreaba-l!big grin ca dupa va fi prea tarziu si vei regretahappy

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Sa privim realitatea, daca o sa o faci de fata cu colegi, ei fiind bulangii vor face misto si rade de voi 2 in ultimul hal! imaturitatea asta-.-! Cel mai bine ar fi ori sa o faceti oricum daca stiti ca suportati tortura sau la scoala prefacetiva ca totul este ok si cand nu sunteti la scoala pac faceti ce vreti voi nu este asa greu adica ori va iubiti ori nu?!+ca ar face-o mai palpitanta asta nu crezi?^^

| dayanalove12 a răspuns:

Pai si eu am prieten si sunt putin mai timida si el cam la fel.de multe ori patesc ca prietenii lui sa-l aduca la mine pe sus, sau invers, colegii mei sa ma duca la el pe sus.cel mai bine ar fi sa nu va mai intereseze ce spun ceilalti colegi si faceti cum va este mai bine.daca va iubiti unul pe celalalt nu are rost ca nu sa fiti impreuna. apoi o sa regretati daca nu ati facut asta. sper sa te ajute cu ceva raspunsul meu.

| t0xic a răspuns:

La faza cu colegii : prima oara va fi greu sa va aratati dragostea in fata lor, apoi nu o sa va mai simtiti jenati. Succes.

| SeOriginal a răspuns:

SI eu am patit la fel cu prietena mea.ea era mai timida si nu statea cu mine la scoala.dar colegii meistraight face tot ma luau pe sus si ma duceau la ea in clasa sau in baie.e foarte greu daca ai colegi naspeti.Sugestia mea e sa va cuplati daca tot va iubuti 1 pe altu dar fara sa nu spuneti la nimeni. Sa o faceti mai discret pentru a nu patii ca mine(eu m-am despartit dupa o saptamana din cauza colegilor)