| CaraChan a întrebat:

am o mica problema.
Cunosc un baiat de cand era bebelusi si un timp am fost cei mai buni prieteni. Mie imi place de el in alt mod, insa acum a inceput sa umble cu un grup de baieti si il vad tot mai rar.Sunt destul de timida din fire, deci astept sa ma cheme el pe afara, desii am observat ca iese imediat daca il chem eu...
Ce ar trebui sa fac?
Adica acum ca i vad odata pe saptamana nu imi pot da seama daca ma place...

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Caz clasic.
S-ar putea ca si el sa fie mai timid de fire, dar daca voi va cunoasteti de atata timp ar trebuie sa va cunoasteti mai bine, sau aveti 8 ani si abia acum incepeti sa va cunoasteti?
Pai s-ar putea ca tu sa fii prea timida si sa incepi sa vb mai putin cu el iar el crede ca nu mai vrei sa vb cu el sau ceva de genul asta!
Vb cu el, spune-i ca il placi si ai vrea sa fi cu el, pe mess daca tie rusine sau scrii un bilet si il chiemi afara, il dai si ii zici sa il citeasca dupa ce tu pleci!
Si s-a rezolvat treaba, daca tu zici ca el iese imediat daca il chiemi tu inseamna ca nu ar rata o ocazie de a te intalini, el poate nici nu si-a dat seama ca te place, eu cred ca e destul de mic, atat el cat si tu, deci voi nici nu stiti exact despre ce e vorba cu dragostea asta, si la voi e numai atractie fizica... Deci sunteti confuzi rau de tot!
Sper ca te-am ajutat! funda? Plzzzzzzz

| anonima97 a răspuns:

Deci daca sunteti prieteni vechi nu ar prea trebui sa ai retineri fata de el chiar daca il placi,nu fi timida fata de el,incearca sa va intalniti mai des si sa vorbiti subiecte mai intime dar ai grija baieti sunt dificili in asta, asa ca nu insista, eu in locul tau as petrece mult mai mult timp cu el si incetu cu incetu i.as spune ca tin la el dar as avea grija sa nu stric prietenia...succes

| irina41099 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-i lasi putin spatiu totusi e baiat.De chestia ca te place nu cred ca e adevarat.Iese imediat fiindca se simte bine in preajma ta fiindca ii esti prietena de mult.

| Karashi a răspuns:

Mda,Cara...yshi e un caz dificil pentru tine, parca zisesi ca faci o pov ca sa-i spui cal placi? raised eyebrows