| PixCuGel a întrebat:

Am o micuta problema cu o domnisoara care se da prietena mea iese cu mine dar ma minte tare tare ma face proasta pe la spate e invidioasa pe mine intr-un fel(ea e complexata ca nu are sani si fund iar eu am si vrea sa se razbune pe mine)si as vrea sa ai fac cv si eu si nu stiu ce...ma calca pe nervi.Cv sa o doara.(nu ma refer la bataie)
Scz categoriabig grin

8 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Razbunarea nu este deloc scutul tau. Da cartile pe fata! Spune-i cam asa,, Nu imi plac prefacutii deloc. Am avut intotdeauna mila de ei pentru ca incearca din rasputeri sa fie ca altii dar nu le iese deloc. Si, ce e mai trist, barfesc pe la spate. Daca nu-ti convine persoana mea, atunci obisnuieste-te cu ea! Nu ma intereseaza toate vorbele tale rele, ma intereseaza doar faptul ca ma vorbesti fara sa ma cunosti. Crezi ca sanii si fundul conteaza? Degeaba daca n-ai cap!'' Si asta va fi tot discursul tau. Si ce sa o doara? Nu te pune la mintea ei.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te cobori la nivelul ei!
Deseori, in astfel de cazuri, cel mai bine e sa o tratezi cu indiferenta.Sa nu o bagi in seama, sa o eviti, sa ii arati ca nu proasta cum crede ea.Ca ti-ai dat seama de barfele ei si ca nu iti convine.Nu are rost sa o mai numesti prietena sau invers.

Evit-o cat de mult poti si sa vezi cat de tare o s-o ranesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoranta este freeeeewinking

| gingergirl1 a răspuns:

Mdaa...stiu cum e! Asa erau niste fete cu mine!(de fapt multa lume e asa dar pe ele le stiu in mod special! Vorbeau cu mine alea,alea dar pe la spate ma vorbeau la toata lumea doar pentru ca "eram"cu un baiat pe care ele ii placeau!
Dar nu le-am zis nimic, le-am lasat in pace, am rupt legatura, decat buna, buna si ma ma rog(suntem college nu de alta...dar raman impacata cu gandul ca roata o sa se intoarca! Mai bine lasa-o.razabunarea e arma prostilor tongue happy

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Intrebarea ta?

| C26 a răspuns:

Stii cum e? Razbunarea e arma prostuluihee hee
Pai simplu, trateaz`o cu indiferenta, si nu o mai baga in seama, si nici nu mai iesii cu ea afara, sa o vezi atunci cat de tare se oftica happy

| 22andreea22 a răspuns:

Gresit, de ce sa te razbuni? stii zicala " roata se intoarce" stii si ce inseamna asta. nu tu trebuie sa ii faci ceva, o sa primeasca pedeapsa si pentru micile rautati. tu arata-i ca nu esti afectata de prostiile pe care le spune ea si rupe legatura cu dansa, tocmai ca e pe langa tine afla vrute si nevrute despre tine si le arunca intr-o parte si in alta, iar daca rupi legatura cu ea nu o sa mai stie mare lucru. e bine sa iti vezi de ale tale, nu lua in seama toate rautatile astea ca nu se merita, in viata o sa dai la tot pasul peste oameni ca ea si crede-ma ca nu o sa ai timp nici nervii necesari sa pleci urechea la toti.

| PixCuGel explică:

Mie foarte greu sa aleg un raspuns castigator pentru ca toate raspunsurile sunt foarte bune.Va multumesc pentru sfaturi si o sa le urmez:*