| carollina a întrebat:

am o nelamurire de care imi e frica sa folosesc prezervativul, deci: daca in timpul preludiului se intampla sa puna mana pe penis si de exemplu ii ramane lichid preejaculator pe mana, ca e aproape inevitabil si cand ruleaza prezervativul sa aiba lichid preejaculator si ramane in exteriorul prezervativului, atunci exista vreun risc ca fata sa ramana insarcinata? imi e frica sa il mai folosesc din aceasta cauza, nu ziceti ca Nu are cum pentru ca asa se intampla

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Prezervativul se tine sigilat pana il folosesti. Cand faci preludiu, nu te masturbezi singur, ma rog, cred ca stiti amandoi ce inseamna. Cand va vine cheful de prostioare, desfaci prezervativul si il pui. Big deal!

| andradat a răspuns:

Eu o fac fara prezervativ de aproape doi ani. Asta inseamna ca la fiecare contact sexual pe care il am, baiatul elimina acel lichid preejaculator in mine. Niciodata nu am luat pastila de a doua zi, niciodata nu am avortat, niciodata nu am fost pe anticonceptionale. Pur si simplu am avut grija ca sa nu se termine baiatul in mine atata tot. Adica el a avut grija.
Lichidul acela nu face nimica crede'ma, nu's singura care zice asta. Spune'mi tu un caz in care o tipa a ramas insarcinata, dar baiatul a apucat sa se termine altundeva decat in vaginul ei.
Eu zic sa stai linistita si sa ii spui totusi prietenului tau sa isi puna prezervativul cand i se scoala nu sa se mai labeasca 5 ore ca sa elimine lichid deala si sa te bage pe tine in sperieti.

| Fabolous a răspuns:

Ia anticonceptionale si gata... sau nu te mai culca deloc cu baietii care fol prezervative rolling on the floor

| carollina explică:

Of, voi nu intelegeti ca asa se intampla, tot te atingi un pic chiar in ultimul moment chiar cansd il pui de exemplu