| Amaliaaaaa18 a întrebat:

Am o nelamurire si va rog, cine poate, sa ma ajute. Va multumesc anticipat. M-am intalnit cu prietenul meu in weekend, si ne-am jucat putin. El s-a jucat cu degetele, le-a si introdus, eu cu penisul lui, dar nu in acelasi timp. I-am simtit si penisul prin chiloti, si el avea si pantalonii scurti pe el. Nu erau uzi si nici nu ejaculase atunci. Am fost cat de cat atenti si ne-am spalat mainile si le-am sters. Intrebarea este daca e cazul sa ma ingrijorez, daca lichidul preejaculator ma poate lasa insarcinata? Nu am avut contact direct cu sperma. Mentionez ca nu am avut niciun contact sexual, ca ciclul meu are 37-38 zile si data ultimei menstruatii a fost pe 9 august.
Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca urmatoarea menstruatie urmeaza sa inceapa in 14-15 septembrie, rezulta ca ovulatia se va produce in 1-2 septembrie. Reiese ca perioada fertila a actualului ciclu menstrual va incepe in 28 -29 august si va tine pana in 3-4 septembrie, in concluzie in actualul ciclu menstrual o sarcina se poate forma doar in cazul in care va ajunge sperma in vagin in perioada cuprinsa intre 28 aug.-4 sept. In afara acestei perioade formarea unei sarcini cel putin teoretic este exclusa. Lichidul preejeculator poate contine spermatozoizi doar daca se amesteca cu sperma ramasa in uretra de la o ejaculare produsa cu putin timp in urma (2-4 ore) si intre timp barbatul nu urineaza. Deoarece joaca voastra a avut loc intr-o perioada nefertila se poate aprecia ca formarea unei sarcini in conditiile prezentate este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Se vede ca esti amatoare si imi place oarecum pentru ca esti mai lutin umblata in vagin, stai calma el trebuie sa isi dea drumul in vaginul tau si crede-ma un barbat nu isi da drumul doua picaturi te sfatuiesc daca vrei sa o faci cum trebuie du-te la un ginecolog fara jena, sau chiar de esti minora uitate la filme porno o sa vezi ce trebuie bafta

| PikaPikaChuChu a răspuns:

1. Nu ai fost la perioada fertila, care ar trebui sa fie la inceputul lui septembrie
2. Sperma lui nu a ajuns nici macar in apropierea vaginului
3. Prin chiloti e mai greu(aproape imposibil) sa ramai insarcinata. Spermatozoizii nu rezista atat de mult in aer, in afara vaginului.

| AnaMaria23682 a răspuns:

Pai asa mi sa imtamplat si mie bine noi am facut sex si nu trebuie sa iti faci griji deloc nu are ce sa se intample si te asigur asa m.am speriat si eu dar nu stai chill nu se intampla nimic decat daca faci neprotejat.

| zazaza2016 a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi! Totusi sa fiti mai atenti data viitoare pe unde ajunge penisul lui, poate un sex oral va face sa fiti mai relaxatiwinking. Bafta

| Amaliaaaaa18 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile primite! happy