| eu_9782 a întrebat:

am o nelamurire te rog ajuta-ma. Am avut un contact sexual(asa zisa) era vorba de cateva minute5 maxim.Nu stiu am vreun risc de a ramane insarcinata? El zice ca nu a avut nici un o lacrima "fericiri" (preejaculare, acel licid de dinaintea ejaculari). Dupa toate cela minute am mers la baie repede si cu irigatoru mam spala.Nu stiu am vreun risc de a ramane insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e sigur ca n-a avut nici o picatura a placerii si are multa experienta (macar 8-10 ani), atunci riscul de sarcina este intre 5 si 30%, depinzand de perioada ciclului menstrual in care te gaseai. Spalatul cu irigatorul poate sa mai reduca din acest risc, dar nu e prea eficient. Hai sa zicem ca a dus riscul la maxim 20%. Daca partenerul tau are putina experienta, atunci riscul e practic dublu.

| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca exista sansa de a fi insarcinata, dar cine stie, sa stii mereu daca nu esti predispusa sa ai un copil la moment, atunci folositi prezervativulwinking

| alexxaz a răspuns:

Hmmmmmmm, eu zic ca nu!

Răspuns utilizator avertizat
| liubuska a răspuns:

Sal, nu nai de unde sa ramii insarcinata mai ales daca el nu a avut eliminatii, fii sigura totul va fi bine! succes!

Răspuns utilizator avertizat
| oana_9884 a răspuns:

Buna! zi-mi a cata zi este de cand ti-a venit ciclu?