| elika1234 a întrebat:

Buna
am o relatie cu un baiat din Uzbekistan
stiu ca sunt de religie musulmana
as dori sa stiu cum sunt ei
daca ma casatoresc cu el, devin in religia lui?
mai spuneti ceva traditii de a lor
mersi

Răspuns Câştigător
| doctorul71 a răspuns:

Daca doresti sa fii tratata la egalitate cu cateaua care pazeste proprietatea si sa devii muta pe viata ai toate sansele sa le obtii printr-o asemenea casnicie, bineinteles daca este de religie musulmana. Aviz amatoarelor.

| elika1234 explică (pentru doctorul71):

Mi-a promis ca o sa locuim in Tashkent, in capitala, vom calatori, uneori vom veni si pe la bastina mea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru elika1234):

Te-as sfatui ca prima data sa te interesezi extrem de atenta si in detaliu/amanunt despre familia lui, despre obiceiurile si modul de viata al parintilor, (in cazul lor influenta/hotararea parintilor de obicei reprezinta litera de lege). Este imperios necesar sa fii precauta deoarece s-ar putea sa provina dintr-o familie cu oameni educati, emancipati care sa aiba o viziune diferita de cea a musulmanilor indoctrinati dar s-ar putea sa fie si extrem de retrograzi. Multe femei romance, casatorite cu barbati de religie musulmana din diferite tari arabe mult mai "emancipate" in comparatie cu Uzbekistanul, se plang de tratamentul inuman la care sunt supuse si cer cu disperare ajutorul statului Roman. In concluzie prima data cere-i sa vizitati tara lui pentru ca sa vezi si TU cu ochii tai cele povestite/promise pentru a te convinge daca corespund cu realitatea. Sa ai parte de fericire in viata.

| elika1234 explică (pentru corbulalbrosu):

El provine dintr-o familie bogata, oamnei de afacere, si sunt educati, asa ca mersi pentru sfaturi

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru elika1234):

Materialista vrea banii lui hehehehhe pasarea malai viseaza mari afaceristi jihadisti astia

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu te sperie faptul ca intr-o zi o sa te vedem la tv purtand camasa portocalie si cu un jihadist in spatele tau dai bataie si cere-o de nevasta

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 90% din cazuri devii un sclav care trebuie sa faca copii si sa iti satisfaca barbatul si cam atat... cam asta inseamna nevestele in religiile musulmane

| RAY a răspuns:

Normal ca da, traditia poate diferi de la oras la oras

| Daniel7799 a răspuns:

Imi permit sa te sfatuiesc sa NU te casatoresti cu el. Multe femei ai fost duse de nas de barbati musulmani, crezand ca sunt alesii, iar dupa casatorie, s-au dus in tara lor (a barbatilor) si nu s-au mai intors niciodata. Cel mai probabil vei regreta daca vei te vei casatori cu el.

| doctorul71 a răspuns:

Aia trateaza femeile ca pe vite... tu ce esti?

| DoubleCaramell a răspuns:

Șnițel

| Dima_Alexia_1979 a răspuns:

De obice ar trebui sa treci la religia lui mai ales daca face parte dintr-o familie de genul'' care tine mult la treaditi'' gen cu sunt la noi in satul
dar la vremurile astea cread ca poti sa ramai si la religia ta daca are o fam. cat de cat moderna si el daca este de acord

| Bill1230321 a răspuns:

Eu zic sa te potolesti... daca pica bomba pe el si moare? O sa suferi dupa...