| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 3 luni cu un baiat, il iubesc foarte mult dar simt nevoia sa fac dragoste cu el...dar mi se pare prea devreme pentru asta si nu vreau sa par disperata si nici sa fac ceva ce as putea regreta mai tarziu..si el de fiecare data cand ne intalnim ma saruta pe gat pana aproape de sani si atunci ma provoaca si mai rau ca imi vine sa sar pe el big grin Cred ca hormonii mei au luat-o razna rau laughing I-am zis sa nu ma mai pupe pe acolo si ma intreaba ca de ce, nu-mi place..si ca daca ar putea m-ar pupa din cap pana in picioare, nu doar pe gat... Nu mai pot sa-i zic nici sa nu se mai atinga de mine ca dupa aia o sa creada ca nu-mi place deloc.Voi ce parere aveti? Cum sa fac sa nu mai simt asta?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Daca ai peste 23 de ani de ce ai asemenea retineri? Dacă îl iubești și te atrage? Pentru ce aștepți? Dacă el chiar te place te va iubi mai mult după. 3 luni înseamnă destul nu ai cum sa pari disperata. În fond nu i o rușine sa iubești pe cineva. Nu mi dau seama care e problema, tu știi mai bine, din ce ai scris aici nu deduc nici o problema

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Au trecut 3 luni nu o saptamana... N-are cum sa te creada disperata si daca te credea nu statea atat dupa tine, te lasa dupa o saptamana daca nu voiai sa te culci cu el. Daca vrei s-o faci, fa-o, nu-i devreme deloc daca tu vrei

| RAY a răspuns:

Crezi ca dupa sex isi da adio?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru RAY):

Foarte buna intrebare, Ray.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

M-am gandit si la asta, nu vreau sa ma creada disperata sau sa creada altceva dar cel mai mult ma deranjeaza faptul ca e prea devreme pentru asa ceva

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza e draga mea ca ti frica, ti frica te lasa dupa ce faci sex, 3 luni e ceva parerea mea, pai poti incepe cu a va saruta sau atinge doar nu rapid sex si da relatile care incep cu sex se destrama cel mai rapid alea care incep prin sinceritate, incredere tin mai mult, poate esti la ovulatie, ai putea sa te masturbezi

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu reusesti sa ACCEPTI si sa propui si prietenului sa ACCEPTE si el sa practicati acum la inceput o anumita perioada de timp doar PETTINGUL. Aceasta activitatea sexuala de petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului vaginal, real. Asa cum reiese din dictionar, acest cuvant provine din "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult decat niste simple mangaieri, dezmierdari si excitari, deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor zonelor erogene ale partenerului insa in plus chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral. Dar numai atat, fiind interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei/veti accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu-nu-nu; sa nu o faci! o sa ajungi in iad; la rockereala, bautura si orgii nesfarsite.winking laughing

| Necunoscut112 a răspuns:

Prea devreme pentru ce? Chiar e ridicol cum gândeşti. Te-ai *ute, dar totuşi vrei să pari mironosiţă. După o anumită vârstă, 3 luni de tatonări e chiar mult. Poţi să o faci şi la prima întâlnire, dacă eşti capabilă să îţi dai seama de calitatea persoanei cu care intenţionezi să formezi un cuplu, fără să fii judecată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici să nu specifici vârsta, pentru că, într-adevăr, nu contează dacă ai 13 sau 23 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am peste 23 de ani...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,atunci lucrurile sunt simple.Fie minți și ți-e teamă că va fi prima ta dată, fie chiar ai vârsta asta și atunci ești patetică.Sau hm, poate că ai peste 22 de ani și ești virgină.Dar tot patetică rămâi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Patetica esti tu, daca nu stii sa vb s nu mai comenta la intrebarile mele!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Fa-o cand vrei tu. Mai departe nu conteaza. Parerile tertilor despre corpul tau sunt inutile.

Răspuns utilizator avertizat