| EvaTramell a întrebat:

Bună.. am prieten de o luna. Noi ne cunoșteam de mici. Oricum la început totul era frumos, ne scriam în fiecare zi și chestii dinalea. Acum de o săptămână s-a cam răcit relația toată săptămâna ne-am certat. el are ceva probleme și atunci când ii suparata se închide în el și nu am ce sa îi fac, nu vrea sa discute nici cum. Nu mi scrie, dacă îi zic ceva ca de ce nu mai vb cu mine zice ca vreau sa mă despart de el și tot așa. Și ieri i-am zis ca nu o sa îl mai stresez nici eu cu mesaje ca nu vreau sa îl pierd. Și a zis ca așa îi cel mai bine. Eu nu i-am mai scris de atunci am zis ca doar mesaje de neața îi mai trimit dar încă nu m-am gândit ce sa fac. Acum aștept sa se liniștească apele și sa văd dacă mi scrie. Că am zis ca nu ne despărțim dar pana se calmează puțin nu îi mai scriu.
Ce părere aveți? Credeți ca mai vrea relație?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Eu tind sa cred ca problema este la el, iar felul cum procedeaza față de tine nu este unul bun, toate problemele se rezolvă doar comunicînd, vorbind deschis unul cu celalalt, nu se rezolva nimic daca el la nervi se inchide in el si tace si nu i ti raspunde la mesaje te ignoră, tu pe de altă parte daca el reactioneaza asa, nici nu stii cum sa te mai porti cu el, el te acuza pe tine ca vrei sa te desparti de el, dar el cu atitudinea lui oare nu tot asta caută? Este bună decizia ta de a nu îi mai scrie, lasa l pe el sa faca primul pas, el trebuie sa te caute si sa i ti ceara iertare, Dar interesant este inceputul povestirii tale, tu zici că va cunoaste ti de mici, si ca l a inceput totul a fost frumos, eu tind sa cred ca decind voi sunte ti impreuna de atunci nu merg e nimic bine intr e voi, oare va potriviti voi doi? Asa ca prieteni sau ca cunostinte este normal sa va intelege ti bine, dar eu cred ca v ati grabit sa trece ti la un alt nivel pentru care nu sunte ti pregatiti, el ce vârstă are? Tu ce crezi el chiar te mai iubeste? O zi bună.

| EvaTramell explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu știu ce sa zic. Pai acum 5 ani mia plăcut de el și el a plecat în alt oraș și nu se mai putea. Are 26 de ani. Eu știu ca cel mai bine este sa comunici dar dacă el nu comunica eu nu pot sa fac mai mult. Normal făcând așa pe mine mă îndepărtează. Eu azi i-am dat mesaj de neața dar nu mi-a răspuns. Eu aștept sa dea semn sa și revină dar dacă nu asta e. Oricum eu cu timpul mă voi îndepărta de el deoarece nu mi acorda atenție. Dar asta e...

| LoveSleep a răspuns:

Dă-i spațiu, se sufocă.

Nu mai vrea relație, zic eu. Dar nu mă băga în seamă, eu sunt pesimist.

| TPUuser199 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Daca tinea cu adevarat la tine, nu putea sa stea atata timp suparat pe tine. Daca are probleme, din contra trebuie sa comunice cu tine, sa vada in tine un om de incredere. Insa el vede total opusul. happy Nu il mai cauta deloc, si asteapta sa vezi ce face. Te cauta, sau te lasa balta.
Eu am gasit 2 "motive"
1. Asa este el, ii este greu sa comunice si prefera sa tina in el.
2. S-a plictisit si vrea altceva.
Bafta.

| EvaTramell explică (pentru TPUuser199):

Mulțumesc. Ne-am despărțit. Mi-a zis ca nu mai poate s-a săturat ca îi dau mesaje în cele mai proaste momente. Îmi pasa de el și voiam sa trecem amândoi peste dar el a preferat sa se despartă de mine. Eu mai mult nu pot sa fac dacă nu comunica. Sunt curioasa dacă atunci când își va reveni dacă mă va căuta. Că i-am zis ca da seb gândească bine ca eu dacă mă lasă. Nu mă mai întorc. Dar mă doare sufletul. Pentru ca am avut și un deces în familie și sunt încă șocată de ceea ce s-a întâmplat și ieri a fost înmormântarea și am plâns toată ziua și când ajungla acasă. Îmi zice ca nu mai vrea. Că s-a săturat. Că îi dau mesaje în cele mai proaste momente. La ce s-a putut referi nu știu. Dar sa facă ce vrea el ca eu nu mă mai stresez atâta.