| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme in relatie. Sunt de 4 ani cu un baiat si recent am stat despartiti,cat timp am stat despartiti a vrut sa fie cu alte fete,apoi si-a dat seama ca de fapt ma iubesti si s-a intors la mine si l-am pus sa-mi promita ca n-o sa se mai dea la altele. Dar m-a mintit si a luat niste fete cu masina,apoi s-a dat la o colega din clasa lui,gen glume cu :daca ai fi prietena mea, ...bla bla. iar lui nu i se par mari cacaturi ca el zice ca o face doar din amuzament,dar pe mine ma deranjeaza, mi se pare ca nu mai e special si ca sta sa flirtreze cu altele.
Vi se pare normal? Voi ce ati face in locul meu?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
M-as respecta mai mult si l-as lasa sa in plata lui, iar eu mi-as vedea de treaba si as realiza ca el nu este de mine!
Decizia iti apartinewinking
O zi bunahappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Este o persoana care este adeptul vietii boeme, si exact din acest motiv cele afirmate de tine : ""iar lui nu i se par mari cacaturi ca el zice ca o face doar din amuzament"", si demonstreaza ca sunteti firi diametral opuse, unul care doreste libertate in tot ceea ce face si modul tau de a gandi, de al tine in "lesa". Daca tu crezi ca la varsta ta vei reusi sa gasesti unul care sa fie cu aceeasi conceptie cu tine te anunt ca gresesti.O iubire ""sufocata""de prea multa dragoste se termina invariabil printr-o despartire. Aceasta pretentie o vei putea manifesta peste multi ani si dupa multe esecuri in dragoste doar fata de cel care iti va fi cel harazit/sortit. Pana atunci te sfatuiesc si ia exemplul lui si traieste-ti viata acum cat esti inca tanara si frumoasa.

| neutrino a răspuns:

Normal ar fi ca tu sa nu mai faci parte dintre fetele lui. Sau il accepti asa cum este el acum si fara alte pretentii, sau ii intorci spatele si iti vezi de viata ta, dar fara el. Tu alegi.

| T0T a răspuns:

Nu prea e normal. Spune-i ca o sa iei masuri daca va mai face asa. Daca continua lasa-l, desparte-te.

| TanteMarianne a răspuns:

Eu in locul tau m-as caca (diaree)intr-o punga, m-as duce la tipu acasa, i-as pune-o pe pres, ii dau foc si dupa aia a-s fugi.si evident i-as da un SMS cam ca si acesta :

Răspuns utilizator avertizat
| TanteMarianne a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Stiu,dar eu acum am zis si ce trebuie facut in viitor! laughingwinking

| HereToHelp123 a răspuns:

Buna.Nu,nu mi se pare normal.Intr-o relatie serioasa,bazata pe incredere si iubire,nici macar nu ar trebui sa existe astfel de lucruri. Ori esti intr-o relatie care sa o vezi si in viitor,sa faci planuri,etc,ori nu stai degeaba in una doar de dragul de a avea status" In a relationship".(ma refer la el) Nu stiu, eu una daca as vedea ca nu inceteaza, i-as spune : ori ele, ori eu. O relatie e un lucru serios, pe bune acum.Nu e doar o chestie asa...Adica,eu cel putin, asa o vad. Sper sa fie totusi bine, insa daca nu...nu merita sa stai cu un baiat care nu stie sa te aprecieze si sa fie multumit in relatia asta, doar cu dragostea ta happy Bafta!