| alexandrastietotul a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor
Sa va zic cum sta treaba, am fost maritata adica sunt intr-o relatie de 4 ani am locuit impreuna nu ne leaga acte sau copii
Problema este ca noi nu ne-am inteles foarte bine el ma batea mai mereu din cauza parintilor lui, il iubesc sau mai bine zis l-am iubit enorm de mult, apoi de la atata bataie cu timpu el sa potolit deoarece a intrat in cadru armatei si nu mai poate face prosti acum ne-am mutat intr-un oras mare nu mai stau la tara, dar cu timpu s-a schimbat totu el sa propiat de mine, ma cerut de sotie si eu m-am indepartat si mam apropiat de o prsoana cu care am mai fost in liceu am fost la el m-am culcat cu el si mi-a fost ff bine in ultimu timp cu el, acum sotul meu a aflat tot si ma pune sa jur ca nu m-am culcat cu el la manastire eu nu pot face asta, noi ne certam mereu pe subiectu asta si cred ca nu ma va ierta niciodata... celalalt vrea sa plec cu el dincolo sa ne facem o familie sa fie cu mine chiar vrea sta el chiar m-a iubit si ma iubeste pe mine dar eu sunt prinsa in 2 parti, toti spun fai ce simti pai nu simt nimic, cand sunt cu sotul meu e totu bine cand pleca il sun imd pe celalalt si cand ma intalnesc cu el nu as vrea iar cand ajung la el nu as mai pleca, ajutati-ma ce sa fac? poate caas suferi si as regreta dac m-as desparti de al meu, sau poate m-ar fi mai bine ma gandesc ca daca il iubeam nu faceam asta
ajutor va rog
Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Imi pun intrebarea cum poti sa mai stai/convietuiesti si/sau sa mai ai/simti sentimente de dragoste sau iubire fata de o bruta care te batea? Nu ar trebui sa stai pe ganduri din moment ce acest al 2-lea barbat te stimeaza si iubeste cu adevarat. Parerea mea.

| alexandrastietotul explică (pentru corbulalbrosu):

Imi este frica sa nu regret, adica cum sa zic el s-a schimbat mult insa si eu la fel
ma gandesc ca poate o sa imi para rau
Adica nu stiu ce sa zic cand am stat cu celalalt vreo 2-3 zile nu ma gandeam la el decat atuunci cand ma cauta si imi spunea ca ma iubeste si etc in restul nu stiu
Sa plec cu el vreo 5 luni si sa ma intorc apoi? adic apoi o sa se uite totu si pot avea o noua viata?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Ce sa regreti? bataile? mojiciile? Faptul ca nu reprezinti pentru el decat o femeie infidela si probabil ca toata viata iti va reprosa acest lucru in cazul in care vei accepta sa-i confirmi escapada ta amoroasa. Poti fi convinsa ca nu vei avea cu el o viata tihnita. Nu uita ca si lupul isi schimba parul, insa nu si naravul. Inainte de a lua o haotarare definitiva ar fi bine sa discuti cu el in deamanunt si sa te gandesti de mai multe ori inainte de a-i da raspunsul final. Deocamdata inca nu-i prea tarziu dar peste cativa ani s-ar putea sa fie pentru a-ti incepe o viata noua.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maaaama ei de gramatică!

| RAY a răspuns:

E complicat,cred ca tu simti ceva pentru amandoi, amandoi isi aduc placere, asta e ca cafea si tigara de care sa ma las? pai de raul mai mare nu asa e mai rational? ai o varsta fi matura nu te lasa manipulata, nu meriti asa viata nu? sau meriti? tu ce crezi ca meriti? nu-mi raspunde mie, du-te ia o oglinda si vb cu tine insati poate vei gasi pacea

| Emilian65 a răspuns:

Umbli dupa doi iepuri si s-ar putea sa ramai singura.

| Oana92 a răspuns:

Ramai cu sotul tau. Daca patru ani in care ai mancat bataie nu au reprezentat un motiv suficient pentru a pleca de langa el e clar ca un alt barbat, care probabil nu si-a dat inca seama ce iti poate capul, nu va reusi sa te desparta definitiv de animalul tau. Pardon, de exemplarul tau sot.

Iti meriti soarta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durere!