| ribi a întrebat:

am si eu nidte intrebari si totodata o nelamurire in legatura cu mine : de ce ma gandesc in permanenta cum sa formez o relatie cu oricine? de ce consider toti barbatii pe care ajung sa ii cunosc posibili pretendenti? mi s-a intamplat sa merg pe strada si sa sper ca ma va opri un necunoscut si se va lega ceva( nu s-a intamplat doar odata, de aceea imi pun semne de intrebare). Am fost intr-o relatie de 8 ani, normal ar fi sa imi doresc sa iau o pauza dar nu mie mereu imi e gandul la barbati. Ce se intampla? e o obsesie? e normal sa fiu mereu in cautare? De ce natura e problema mea? si cum as putea sa o rezolv? pentru ca sincer simt ca imi face rau pe zi ce trece ...sunt tot mai dezamagita si mai neincrezatoare... Sper sa imi raspundeti, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Te inteleg si mai intai hai sa-ti spun o povestioara reala, traita de mine. Eu am o relatie de 8 ani si ceva, cu suisuri si coborasuri... Acum un an jumate, ne-am despartit si nu mai vroiam sa ma mai intorc la el niciodata. Pt mine era punct si de la capat fara sa ma mai gandesc in urma. In timpul cat am fost despartiti, asta insemnand cam 6 luni, am incercat sa imi fac alta relatie, simteam nevoia de a avea pe cineva, pateam acelasi lucru ca si tine, pe oricine vedeam un posibil partener. Aveam niste stari f aiurea, devenisem f trista, ma simteam f singura. Am cautat singura raspunsul la ce se intampla cu mine si l-am gasit. Dupa o relatie de lunga durata, sufletul meu se simtea fara putere singur, simteam ca in doi am puterea sa merg mai departe si devin putenica. Ma simteam vulnerabila in fata celorlalti. Eram obisnuita sa stiu ca indiferent ce se intampla am pe cineva care parca ma proteja chiar si nefiind langa mine fizic! Eu asta simteam si din fericire, am mai dat o sansa relatiei noastre iar acum sun linistita, multumesc lui Dumnezeu! Eu sper din suflet sa iti gasesti si tu linistea. Gandeste-te in primul rand la tine! El VA APAREA CU SIGURANTA ATUNCI CAND TE VEI ASTEPTA MAI PUTIN! AI GRIJA DE TINE! :*

2 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

INcearca sa te gandesti la sentimentele tale, sa vezi ce e bine si ce nu.Si nu te mai gandi atat la barbati.big grin.Incearca sa iti ocupi timpul mai mult cu alte lucuri...Gandeste'te la ceva Negativ cand vezi un baiat. POate asa va merge.big grin
parerea meabig grin

| Vooortex a răspuns:

Pai daca esti fata, e normal sa te gandesti la baieti. Deci e ceva normal...nu ai de ce sa iti faci griji. Si eu sunt baiat si ma gandesc la fete. Ce e rau in asta? Nimic.