| oana_9551 a întrebat:

am si eu o intr. de vreo 4 luni nu mi-a mai venit ciclu, prima data mi-a venit la 16 ani acum 2 ani am avut o intarziere si de 7 luni acum nu mi-a mai venit de prin aprilie, mie tare frica nu stiu ce sa fac nu am fost la doctor si stiu ca ar trebui dar mi-e frica vreau sa-mi dati un sfat ajutati-ma va rog mt sper sa nu fie ceva grav multumesc frumoshappy

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu neai zis si daca mai esti sau nu virgina.
si acest lucru e foarte important.
poti avea ciclu neregulat si dureaza foarte mult pana sa se regleze crede-ma.
din moment ce ti-a venit prima oara la 16 ani cred ca te dezvolti mai greu ca sa zic asa. eu as zice ca nu e vreo problema insa ma pot insela pentru ca nu-s medic. poti sa te duci ca sa fii tu sigura.

| MihaelaMika a răspuns:

Sall si mie nu mi-a venit de o luna! Trebuie probabil sa se regleze! NU E NIMIC GRAV! Dar mama ta trebuie sa stiehappy si poate consulti un medic ca sa poata sa iti explice mai binehappy! Bafta!

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Daca ai avut contact sexual neprotejat e f posibil sa fi gravida. eu zic sa te tuci de mana cu mamma ta la doctor sau macar un test de sarcina s iti faci... Succes si sa ai noroc sa nu fi insarcinata...

| deutszaandreutzsa a răspuns:

Soro ...esti gravida