| mihaela_2377 a întrebat:

am si eu o intrebare.am facut 3 avorturi.saptamana trecuta mi-a trecut ciclu, si acum am facut sex cu prietenul meu. e posibil sa raman insarcinata? si daca da, peste cat timp pot afla? multumesc

17 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

straight face
Sa mor daca mai ganditi.Bai omule, ai facut TREI avorturi.Pe tine nu te-a marcat asta? Nu te-a facut sa constientizezi faptul ca trebuie sa te protejezi? Cu banii pe care i-ai dat ca sa faci avort cu siguranta puteai sa cumperi de-a prezervative de s-o faci pana ti se acreste.
Nu ai spus daca ai ciclu menstrual regulat.Pentru un ciclu regulat de 28 de zile, perioada fertila este de obicei intre a7-a si a16-a zi, asa ca afla singura ce si cum. Fa-ti un control ginecologic, ia pilule, nu-ti mai bate joc de viata ta in halul asta.

| RXN a răspuns:

Te apuci sa dai 'Stupid' doar pentru ca ti se spune adevarul?

| RXN a răspuns:

Si ce raspuns vrei, mai omule?
Faci un test de sarcina dupa aproximativ 21 de zile si afli, acum nu-ti poate spune nimeni, nu suntem ghicitori in stele.Eu nu cred ca esti constienta pentru ca ai facut-o de trei ori, nu o data.Si daca ai auzit, de ce nu faci? Nu inteleg de ce te zgarii asa daca omul si-a spus parerea. Daca esti maritata, precum pretinzi, ar fi trebuit sa fii mai matura si sa stii ce si cum, nu sa-ti spun eu, de 17 ani, cand se face un test de sarcina.

| RXN a răspuns:

Ai alergie la latex, bun. Dar cate alte metode de contraceptie nu sunt? Suntem in secolul 21, nu in Evul Mediu.

| Zenithf a răspuns:

Eu sa fiu doctor ginecolog, la una care face avort i-as lega si trompele. Dar poate vei ajunge sterila oricum, la un moment dat, ar fi un lucru binemeritat, si te-ar scapa de o grija. Tu esti monstru, nu femeie, si animalele isi ingrijesc pui dar tu ti-i omori.

Abh
| Abh a răspuns:

Alege impreuna cu ginecologul o metoda de contraceptie, exista si altele in afara de prezervativ. Daca ai avut contactul sexual in primele 9 zile ale ciclului menstrual, risti sa ramai gravida.Cand vei dori sa ai copii, vei constata cu durere ca nu ramai insarcinata sau mai rau, ca nu poti sa duci o sarcina. Va fi prea tarziu pentru regrete.

| fabiola a răspuns:

Nu stiu de ce alegi avortul in schimbul prezervativului! Nu iti bate joc de sanatatea ta si nu omora un suflet care vreodata s-ar putea sa ti-l doresti!

| foxi a răspuns:

Nu, dar de sex protejat ai auzit?

| Sara2 a răspuns:

Nu sunt genu care sa critic omul da nu ma pot abtine
iti place asa mult durerea unui avort? ia anticonceptionale daca de la prezervativ te "iriti "
si cred ca cu maritatu ai dat-o la intors ca ai zis mai devreme prietenu
cum frate e posibil, eu nu am facut in viata mea avort si ma protejez si suplimentar si tot stau in stres, cred ca daca faceam 1 singur avort ma "calugaream"
ps.nu cred ca irita mai tare prezervativul decat avortul, de fapt nu exista grad de comparatie

| Bebelushaaː a răspuns:

Nu era mai simplu daca luai un prezervativ? straight face
Doamne...

| Bebelushaaː a răspuns:

Doare adevaru laughing
De aceea avem toti "Stupid"winking
Gandeste`te ca unele pareri sunt chiar pentru sanatatea ta...
De ce sa faci atatea avorturi?
Cand poti sa dai niste bani pentru un pachet de prezervativewinking

Treaba ta.
Pa.

| Kry_9749 a răspuns:

Esti o crimanala straight face ar trebui pedepsiti oamenii ca te tine, daca copiii pe care i'ai facut ai decis s'ai omori, mai bine mureai si tu! esti o crimanala cu sange rece, intr'o zi, cand o sa vrei sa faci un copil si nu o sa mai poti o sa iti para rau! asa meriti sa fi pedepsita!

| OFM a răspuns:

Styy ca nu e bine sa omori niste vietii ce ai facut tu se numeste crima

| teroristu_7134 a răspuns:

Draga mihaela. Dupa 3 avorturi cred ca esti experta. asteapta 2+3 saptamani fa-ti un test si vezi.eu zic de acum sa treci mai mult pe sex oral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihaela, termina cu prostiile. el se racoreste si tu stai cu picioarele in sus pe masa de chiuretaj? ori il iubesti prea mult ori il doare in fund de tine.sa stii ca te ajung pacatele la o varsta oarecare.chiuretajele nu sabt asa bune cum crezi tu sau poate nu stii. dar intreaba pe cele batrane ca ele stiu toate problemele ce vin de la aceste greseli, la tinerete.nu te juca. tu suferi.stiu ca dupa chiuretaj ramai foarte repede insarcinata. dar saracul uterul acela, e vai de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pi dupa 3 avorturi mai poti ramane insarcinata? ca doar sistemul de reproducere nu dureaza o vesnicie

| mihaela_2377 explică:

Eu am cerut sfaturi.si de sex protejat am auzit. dar ma irit de la el! oricum sunt maritata deci cu aceeasi pers am facut dragoste.sunt constietna de ce am facut nu trebuie sa mi spuneti voi.eu am pus o intrebare si asteptam un raspuns.nu astfel de raspunsuri!