| Adde_3078 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Chiar daca par nebuna, am nevoie de ajutor.Sunt o "copila", am 16 ani, si sunt indragostita foc! Prin intermediul unei prietene, am cunoscut un baiat. E super tipul[Nu dau detalii]. La inceput, insemnand primele 2 saptamani, totul era ok, fara probleme. Dupa aproximativ 2 saptamani, un prieten comun mi-a spus ca, iubitul meu are prietena de 5 ani de zile.Eu evident, nu l-am crezut, pana nu am avzut cu ochii mei.Totul s-a intamplat cand stateam cu el afara, si ii suna telefonul, cu alta sonerie ca de obicei. Din curiozitate m-am uitat cine il suna. O avea trecuta "viata mealove struck". Am cautat-o pe acea fata[Crina] pe facebook, si am inceput sa vorbesc cu ea, fara a-l baga pe Cristi[iubitul "nostru"] in discutia noastra. Zilnic vorbeam si vorbeam cu ea, pana am ajuns prietene foarte bune. Ea crede ca sunt o amica foarte buna cu Cristi.Relatia mea cu el dureaza de aproximativ 2 luni. M`am atasat de el foarte mult, si dupa cum imi spune, si imi arata, si el de mine.Insa,nu poate merge asa mult.Am si eu o limita.Sa-l pun sa aleaga intre mine si ea? Nici vorba! Pentru ca stiu sigur, am de pierdut. Dar nici asa nu merge.Sunt in stare sa fac tot posibilul, chiar si imposibilul sa fie DOAR AL MEU! Sa nu-l pun asa devreme sa aleaga, ce as putea sa fac, sa-l atrag si mai mult? Ca in momentul de fata cand ii voi spune ca trebuie sa aleaga, sa fiu eu cea pe care o alege? La mine tine, pe ea cica o iubeste. dar daca o iubea nu-i facea asemenea lucru, dupa parerea mea.Va rog, da-ti-mi sfaturi, ce as putea sa fac?! Pot sa spun ca il iubesc, pentru ca, asa cum e el, m-a afcut sa tin la el.Are ceva special, ce n-am mai intalnit la alti baieti! Astept sfaturi! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i transmiti felicitari din partea mea,draga mea!
Destept baiat,bravo!
Nu va respecta si nu va iubeste pe nici una, in schimb amandoua muriti dupa el!
Nu te iubesti pe tine deloc, lasandu-te folosita in felul asta.Vezi vreun viitor la situatia asta? Ca il iubesti,te cred, cred si ca dragostea e oarba, dar nu cred ca omul poate fi dobitoc.Prefer o mare suferinta brusca, decat un chin fara sfarsit.
Revino-ti!

15 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Eu zic sa iesi din jocul asta. Daca va fi doar al tau, de unde stii ca peste cativa ani nu te va insela si pe tine asa cum o inseala pe ea? Poate sta cu tine pentru ca relatia lor este intr-un impas, ca a intervenit monotonia si vrea sa mai incerce si ceva nou chiar daca isi iubeste prietena. Stiu ca iti este greu, dar renunta la el. Nu e demn de incredere. Sunt multi baieti care au ceva special. Poate nu acelasi lucru, dar au si ei. Asta este parerea mea. Oricum tu decizi ce e mai bine pentru tine, dar ai grija sa nu suferi mai mult.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Heeiwinking
Daca esti fataa serioasa renunta la el, si nu te baga sa ii strici relatia de 5 ani de zilewinking
Puné'te in locul iubitei lui Adevarate, Ptc ca tot nu intelegi dc spui relatia noastra. iubitul nostruwinking
E logic ca o iubeste daca nu o iubeaa o lasa pentru tinewinking
Sfatul meu este.sa nu distrugi o relatiewinking

| BetterThanDrugs a răspuns:

Cum nu te lase sa iesi din viata lui? Daca vrei. Poti!
Si daca tie iti convine sa fii una din haremul lui, vei suferi"straight face
+ ca daca unui baiat ii face avansuri o fata el nu e prost sa o refuze.si daca nu o iubea statea 5 ani cu ea din plictiseala?!
Pune piciorul in prag si pune sa aleaga dintre voi 2winking

| Cjay a răspuns:

Ce are special? cum inseala si mintehee hee)?

| didiDia a răspuns:

Lasa obsesiile la o parte si desparte-te de el.

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

BUNA! Nu te supara ca-ti spun dar esti c-am proasta! Adica vreau sa zic el are 2 prietene nu mi se pare ok.SI dua 5 ani ii totus ceva.EU cred ca baiatul asta isi bate joc de tine! Mia bine renunta chiar daca ii greu dar nu te compromite chiar in halul asta!

| adriana996 a răspuns:

Sa fim sinceri...crezi ca va renunta la o relatie de 5 ani pentru tine? Poate a simtit si el nevoia de inca o persoana in viata lui in afara de iubita lui si la atras ceva la tine.Dar asta nu inseamna ca te iubeste mai mult decat pe ea.totusi sunt 5 ani intre ei, amintiri si multa iubire din moment ce relatia rezista de 5 ani! Iti zic sincer sa nu te lasi dusa de nas chiar daca esti indragostita de el.In toata povestea asta el este devina, trebuia sa stii adevarul de la inceput.Nu te lasa purtata de el, el ar trebui sa stea la picioarele tale, spune-i tot adevarul! Spune-i ca stii de prietena lui si ca nu ai degand sa duci relatia asta mai departe daca el are de gand sa continue sa aiba o relatie cu aman2, si lasa-l.Cu siguranta nu va renunta la o rel de 5 ani de zile. Daca ai vorbit cu fata respectiva si sunteti prietene.de ce vrei sa o ranesti? Pune-te tu in situatia ei.crede-ma nu este deloc placut! Iti urez succes! Stiu ca vei suferi pentru ca se vede din spusele tale ca esti indragostita de el, dar in viata trebuie sa acceptam si infrangeri!

| Dxi a răspuns:

Wow, ce telenovela! Betterthandrug are dreptate. Dar inteleg ce simti. cu toate ca ai 16 ani.Eu m-am indragostit cand eram cu vreo 2 ani mai mica, cu toate ca unii spun" nu poti sa iubesti al varsta asta" ar trebui sa ii spui ca ai aflat ca are o iubita fara sa ii spui ca o cunosti si toate cele, vorbeste cu el despre asta.

| Diana1d a răspuns:

Mai.eu zic sa te desparti de el pentru ca asa e cel mai bine.
Pune-te in locul iubitei sale, daca tu dupa 2 luni tii asa de mult la el, dar ea in 5 ani?
El nu cred ca vrea ceva serios cu tine, pentru ca daca voia se despartea de ea.Eu zic s-o lasi balta si sa cauti un baiat cu capul pe umeri pentru ca el isi bate joc de amandoua.Si scuza-ma ca iti zic dar cum poti sa te dai prietena fetei aleia si pe la spate sa fii impreuna cu iubitul ei?

| LittleGirlMonster a răspuns:

Iesi din jocul asta.
Sau varianta care nu are "rost sa o incerci" LUPTA!batting eyelashes
Intr`un fel poti inca sa mai lupti,dar daca vezi ca pe cealalta o alege, You Losesad.
Asta e viata. Uneori e dreapta, alteori stramba worried.
Pai.pentru. inceput sa o luam pe planul "Lupt"batting eyelashes.
Te duci la el.si il intrebi: "Auzi, am sa-ti pun o intrebare :-

| JulieJuly a răspuns:

Sincer nu te merita straight face daca te iubea se despartea de aia de la inceputul relatiei voastrea

| DyNo a răspuns:

Esti indragostita lulea vad de el. Eu zic sa-l parasesti si gata. Adica el era cu aceea fata de 5 ani? Eu zic sa-i zici fetei respective cine esti, adica iubita lui Cristi, si sunt sigur ca il va lasa ea pentru tine.

| Adde_3078 explică:

@Desulici,problema e ca, el stie ca am aflat de ea.stie ca o cunosc.[nu ma intreba de unde,ca asta nu stiu!]

@LittleGirlMonster si care sa fie intrebarea?:-s

@ BetterThanDrugs i-am spus si lui ca nu vreau sa-i stric relatia si ca ies din viata lui,dar el nu m`a lasat. mi-a spus ca nu renunta la mine orice ar fi,+ ca el vrea "harem" oh go on. Si crede`ma,daca o iubea,n`o insela NEVER!winking

@Dyno Prietena lui si-a cam dat seama cine sunt eu,dar nu vreau sa-i spun eu,pentru ca daca afla Cristi, se va supara pe mine rau, si n`as rezista!

| Adde_3078 explică:

Va multumesc! Nu l-am pus sa aleaga, nu l-am pus sa faca nimic! I-am zis pur si simplu ca m-am saturat de acest triunhgi amoros...si ca tango-ul nu se danseaza in trei. Am iesit din jocul lui, si imi merge foarte bine. Cu un baiat care are capul pe umeri, care ma accepta asa cum sunt.

| michael_9580 a răspuns:

happy aa sa stii ca ar trebui sal pui sa aleaga pentru ca un baiat nu poate sa apartina mai multor fetewinking