| iris_7882 a întrebat:

Am si eu o intrebare:cum se poate lua candida in afara de sex?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De pe haine folosite la comun fara a fi fierte intre utilizari, de pe toalete murdare si, cel mai des, luand antibiotice. Antibioticele scad imunitatea si duc la dezechilibre ale florei vaginale care vor duce la proliferarea ciupercilor. Majoritatea femeilor fac candida astfel.

| DrViorel a răspuns:

Buna Iris, iti pot face un rezumat la raspunsul intrebarii tale, dar ar putea exista riscul sa nu imi intelegi termenii, deoarece trebuie sa iti explic in detaliat, de aceea te invit sa citesti acest articol de pe acest site - http://www.calificativ.ro/......8152.html, iar apoi daca mai ai anumite intrebari cu legatura la santatea ta, sau tot despre acest subiect ce anume nu ai inteles, te invit sa mi le adresezi... Sanatate si o zi buna sa ai!

| iris_7882 explică:

Va multumesc tuturor ca mi-ati raspuns si m-ati ajutat!

| sorin16 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar parca sa zic ca se poate lua si prin lenjerie din materiale sintetice, blugi sau imbracaminte foarte stramta ce accelereaza producerea ei.