| Helen_Elizabeth_1989 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare.Daca in timpul actului sexual prezervativul mi-a alunecat in vaginul prietenei mele,iar in momentul cand am avut orgasm nu mi-am dat drumul in ea,am scos-o... exista vreun risc? Eu nu mi-am dat drumul in ea,am scos-o,insa stiam ca am prezervativul, nu ca era alunecat in ea.Imediat dupa asta ea s-a spalat inauntru.Ar trebui sa fiu ingrijorat? Multumesc.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da pentru ca exista lichidul preejaculator care iese inainte de extaz si contine spermicizi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ar trebui, e ca si cum ati fi facut sex neprotejat, iar treaba aia cu spalatul este cea mai proasta alegere. Spalatul imediat dupa actul sexual nu poate face decat sa impinsa spermatozoizii mai adanc

| Helen_Elizabeth_1989 explică (pentru suntserios):

Au trecut 3 zile dupa ovulatie si mai sunt 7 zile pana ar trebui sa-i vina ciclu.Capul era curat, nu avea acel lichid care contine spermatozoizi in momentul cand ma pregateam sa ejaculez.Ma gandesc ca sansele sunt infime, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ii zica cineva lui Soferache ca spermiziii nu au nicio treaba cu spermatozoizii. Si mi a dat ignore cand i am zis ca da doar raspunsuri tampite

| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu nu inteleg unde e prezervativul acum laughing Daca e in ea, e un motiv de ingrijorare. Daca nu e in ea, e un motiv de ingrijorare. Motive de ingrijorare sunt oricum pentru ca in timpul actului exista un lichid, care contine spermatozoizi...se poate ramane...sa isi faca un test peste 3 saptamani

| Helen_Elizabeth_1989 explică (pentru AnnnaMarrria):

Nu conteaza catusi de putin ca in 7 zile ar trebui sa-i vina menstruatia?

| neutrino a răspuns:

Aud des aceasta prostioara: " nu mi-am dat drumul in ea". Total gresit, nu poti controla in totalitate acest fenomen. Asadar, poti fi ingrijorat!

| ywar a răspuns:

As spune asa: trebuie sa inveti temeinic din aceasta experienta neplacuta pentru tine. Pentru ca sunt barbat in toata firea imi permit sa iti dau niste sfaturi, sau nici macar - ia-le ca pe niste recomandari. Prezervativul se pune in primul rand pe penisul care e in erectie completa. Atentie sa nu il pui invers... In timp ce te misti in ea eu zic ca nu e lipsit de interes sa vezi daca prezervativul mai e la locul lui; unele partide pot fi mai salbatice happy Dupa ce ai terminat iesi din ea si scoate-ti prezervativul cu grija avand grija sa izolezi sperma in capatul prezervativului [rezervor]. Tragi de el, nu il rulezi inapoi cum am mai auzit pe cineva aici happy si ii faci nod apoi il arunci la cos. Daca inveti sa faci corect astea si mai ales atunci cand il scoti din amabalaj sa nu o faci cu dinti ori cu un cutter nu ar trebui sa ai surprize.

| Alcyon a răspuns:

Intotdeauan exista un anumit risc de sarcina. Si daca o faci protejat, totul ok, tot e risc de sarcina. Care este acela, noi nu-ti putem spune, fiindca exista mai multi factori in joc: gradul vostru de fertilitate, daca ai eliminat acel lichid preejeculator, daca in lichid erau sau nu spermatozoizi (e posibil sa nu fi fost) etc. Eu as zice ca nu vor fi probleme, pentru ca ar fi prea mare ghinionul. Totusi, ai grija cu prezervativele, ca daca nu respecti conditiile de utilizare e posibil sa ai surprize neplacute. Penisul trebuie retras inainte ca erectia sa scada, pentru a evita accidentele. De asemenea e important sa-ti iei prezervative pe marimea ta. Vezi ca exista si prezervative mai micute.

| Jardelin a răspuns:

Asa subţire o ai?!

| AlexandraCris a răspuns:

Tot timpul există riscuri. Fugi la farmacie şi ia un test de sarcină. Asta ca să fiţi convinşi că nu o să aveţi o surpriză...peste 9 luni.