| Irinamaria14444 a întrebat:

Buna am si eu o întrebare, eu si cu prietenul meu amândoi fiind virgini, am încercat sa facem ceva ( si-a introdus penisul in viginul meu dar nu mai mult de 1-2 cm, si nu am simțiți nici o durere, si nu a curs nici sânge, eu înainte de astea ma masturbam dar nu înăuntrul vaginului, ) si vreau doar sa întreb dacă mai sunt virgina, văd rog sa răspundeți cu seriozitate

4 răspunsuri:
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Himenul se afla la 4-5 cm de la intrarea in vulva.
Practic inca esti virgina... Teoretic nu prea.

| Holy2010 a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Daca nu stapanesti notiuni elementare de anatomie, nu da sfaturi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul se afla chiar la intrarea in vagin cam la 0, 5-1, 0 cm adancime fiind de fapt un fel de cortina ce acopera intrarea vaginala. Exista posibilitatea ca himenul tau safie elastic si sa se fi intins doar, deci sa fie in continuare integru/intreg/nelezat, dar cu toate astea unii considera ca virginitatea se pierde chiar in momentul contactului dintre himen si penis. Dupa altii penisul trebuie sa treaca prin/de himen si sa penetreze/patrunda cu totul in vaginul si doar in acel moment seconsidera ca s-a pierdut virginitatea. In cazul tau, se poate considera ca ti-ai pierdut virginitatea pur teoretic insa nu si practic. Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Virginitatea se "pierde" in momentul in care faci sex cu partener, indiferent de starea fizica a himenului tau.
Sunt fete care fac ani de zile doar sex anal si oral, ca sa spuna ca sunt virgine...le consideri virgine?
Sau femei care se nasc fara himen..sau si l-au rupt facand activitati sportive sau masturbandu-se, dar care nu au vazut vreun penis real in viata lor...alea nu mai sunt virgine?
Deci nu, nu mai esti virgina.