| Gabriela1989 a întrebat:

am si eu o intrebare.In ianuarie anul acesta mi-am inceput viata sexuala, si la primele contacte nu m-am protejat. Dupa cateva zile mi-a venit ciclul si am inceput sa iau anticonceptionale.Cam dupa o luna am inceput sa ma ingras, si acum vreo 3 saptamana am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Ciclul mi-a venit normal, si nu am avut alte simptome. Dar mi se pare ca ma ingras tot mai mult, nu stiu, poate fi o sarcina. Testul l-am facut dupa aprox. 2 luni de la contactele neprotejate, e posibil sa fie gresit si sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Este de la anticonceptionale. Ai sa te faci cat usa. Este cel mai pagubos lucru pe care-l poti face. Treci pe prezervative sau/si incearca alte mijloace/anticonceptionalele desi A sunt o pacoste pentru organism.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata, ginecologul care ti-a prescris anticonceptionalele s-a asigurat ca nu esti insarcinata inainte de a-ti prescrie pastilele.

| monyk a răspuns:

Buna, deci e din cauza anticonceptionalelor mai mult ca sigur...nu ai simptome, testul la iesit negativ, ti-a venit ciclul normal... e clar, nu esti insarcinata, totusi pentru orice eventualitate repeta testul dar sigur nu a dat gres, sau consulta un medic.Anticonceptionalele au diferite reactii adverse, ma intreb le-ai luat de capu tau sau ti le-a recomandat medicul? Oricum nu toate anticonceptionalele se potrivesc organismului tau, asa ca eu zic sa mergi la medic sa vezi ce si cum si sa schimbi eventual anticonceptionalele care sunt de vina ca te-ai ingrasat, sau cine stie poate ai mancat cam mult in ultimul timp, dar totusi tind sa cred ca ele sunt cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriela1989 explică:

Mentionez ca de cateva zile urinez mai des, da eu am mai patit asa din cauza vremii, racesc usor.Am motive sa ma tem?