| ella4k a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare:locuiesc cu prietenul meu de aproape un an si la inceput era ok acum de ceva timp noaptea nu vine acasa vine spre dimineata ametit poate fi sa ma schimbe sau s-a cam saturat de mine sau care e problema? stiu ca o sa spuneti sa discut cu el, dar nu am cind pentru ca il vad foarte rar si atunci ametit sau cind vreau sa vb el evita discutiile de genul.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Pleaca inapoi la parinti sa vezi cum o sa vrea sa discute cu tine. laughing E clar ca nu mai esti pe primul loc pentru el. Merge sa se imbete cu fraierii lui. Ori te desparti de el, pentru ca deja a devenit o obisnuinta si nu o sa renunte prea usor la asta si o sa ai de suferit daca continui, ori incerci sa vorbesti cu el dar nu o sa rezolvi nimic. O sa zica ca se potoleste si o sa bea pe ascuns. Depinde de tine daca vrei sa stai cu un betiv toata viata si sa-ti mai iei si cateva palme din cand in cand sau sa gasesti pe cineva care te merita si te apreciaza.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă tot ești liberă toată seara, ieși și tu cu unul care te apreciază, că ăsta le are cu șprițu' și asta e boală grea și lungă. Și nu prea are vindecare.

| neutrino a răspuns:

Ambele variante sunt valabile. Ferice de el, frumoasa viata are!

| SkyPilot a răspuns:

Il place pe Bacchus mai mult decat pe tine. Daca a inceput asa devreme o sa ajunga mai tare ca Nicolae Vacaroiu. Mi-e teama ca nu prea scoti nimic din el

| Satu_Mare_Consilier_1969 a răspuns:

E clar, pentru el nu contezi. Iar daca stai cu el in continuare, si nu ai curaj sa discuti, pentru TINE nu contezi (adica nu ai stima pentru propria persoana). Vei fi umilita, si vei accepta asta... te vei complace in situatia de victima.