| XxIulyLovexX a întrebat:

Am si eu o intrebare sau mai exact o problema la care nu am nici o idee cum s-o rezolv. Deci, mie imi place de un prieten din copilarie ne cunoastem de la gradinita, este in aceeasi clasa cu mine si avem aceiasi varsta. Problema este ca noi ne intelegeam foarte bine si acum avem 2 colege noi. Ambele se inteleg excelent cu el si de acum o luna a inceput sa se distanteze de mine in sensul ca nu mai imi spune nimic, nu mai sta apropae deloc cu mine, nu mai vorbeste aproape deloc cu mine, dar, cu cele 2 fete noi se comporta de parca se cunosc de la 1 an. Da, stiu ca sunt geloasa si imi mai imaginez lucruri dar comportamentul lui e real. Acum doua saptamani eram impreuna la organizarea unui bal dar el chiar in ziua balului a zis ca nu mai vrea sa fie la organizare cu mine iar apoi l-am intrebat daca vorbeste serios si s-a uitat lung la mine si a zis sa ma relaxez ca doar glumeste. Dar in seara balului m-a lasat balta si a stat tot timpul cu cele 2 fete... Acum intrebarea mea este daca o place pe una dintre ele sau chiar pe amandoua? Pe mine stiu ca nu ma place pentru ca le-a zis la toti care au intrebat ca nu ma place( ei au intrebat pentru ca se comporta dragut cu mine si parea ca flirteaza cu mine de multe ori). Si mai am o intrebare. Oare este vreo sansa sa-l fac sa ma placa sau exista cel putin o scanteie pentru mine din partea lui? Cum as putea sa-l fac sa ma placa macar putin sau sa ma vada ca o fata nu ca o amica?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

S-ar putea ca el sa te vada ca pe o prietena-sora-. Poate ca nu percepe altfel relatia voastra.S-ar putea chiar sa fie dezamagit ca ii pretinzi sa te vada altfel decat te poate percepe el.In mod sigur te apreciaza,tine la tine,dar poate nu in felul pe care-l doresti tu.Dar,avand in vedere ca intre voi exista o cale de dialog,,batatorita,,cel mai bine este sa discuti cu el deschis, sa-i spui despre sentimentele tale. Daca nu ai taria sa i-o spui in fata, scrie-i.Dar nu forta lucrurile! Pa, si daca e nevoie, revin-o.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ai incurcat o relatie de prietenie cu una amoroasa.