| Gabitza89 a întrebat:

Am si eu o mare problema.Am o relatie cu un baiat de aprox 3 luni.Sunt inebunita maxim dupa el.De curand am fost plecati cu cortu intr-o minivacanta.Intr-o seara i-am facut o criza de gelozie pentru ca la sunat o amica cu care el a avut o relatie acum 2 ani de zile si care pastreaza legatura.Sa suparat foarte rau pentru ca nu am incredere in el cand imi zice ca nu il intereseaza niciuna. Mi-a dat parola de la mess, ma lasa sa ma uit in telefoanele lui.de cateva zile este schimbat fata de mine mi-a spus ca s-a cam indepartat.De 2 zile nu l-am mai vazut imi spune ca ne vedem maine in weekend. Mi-a spus ca are sentimente fata de mine si ca daca nu avea imi dadea papuci nu mai statea cu mine.Eu sunt o fire care imi place sa controlez lumea, sa vb intruna cu mine la telefon, mesaje, sa ne vedem mereu.Eu am 23 ani el 26. Ce sfaturi imi dati, ma simt nefericita si nu vreau sa renunt la el, m-am atasat foarte mult de el. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

El are drep daca nu te iubea se despartea de tine de multttttt sau nici nu statea cu tine.nu poti sa fi cu cineva non stop sau sa vb non stop pentru ca va plictisti si o sa va despartiti. intr'o relatie sufocanta nu sta niciun omwinking.dai spatiu te vezi si cu el si cu PRIETENELE TALE(cred ca numai ai pentru ca esti obsedata de el) el cu pr lui.

| Aηηy a răspuns:

Este un gest copilaresc cel pe care l-ai facut, el s-a suparat si s-a indepartat din cauza faptului ca nu ai avut incredere in el. Poate este adevarat ca inca mai tine relatia cu fosta prietena dar nu trebuie sa fi geloasa din cauza asta atata timp cat spune ca are sentimente numai pentru tine. Nu inseamna ca ai pus stapanire pe el si ca este doar al tau doar pentru ca sunteti impreuna. Daca nu ii vei da libertate probabil ca nu va mai continua prea mult relatia voastra. Arata-i ca ai incredere in el si ca nu esti geloasa. El chiar te iubeste daca ti-a dat parola de la id si te lasa sa ii verifici telefonul. Inseamna ca nu are nimic de ascuns fata de tine si ca iti este fidel. Tu, insa trebuie sa il lasi sa mai vorbeasca si cu prietenii/prietenele pentru ca altfel va pierde orice legatura cu ei si ii va parea rau ca va face acest lucru din cauza geloziei tale.

| Amelin a răspuns:

Du-te la un psiholog sa iti rezolvi problemele cu gelozia nu e nici o rusine mai sunt ca tinewinking

| robi_4576 a răspuns:

Daca mi-ar face cineva o criza de gelozie dintr-un nimic (cum ai facut tu) i-as da liber persoanei respective pentru ca cel mai nasol lucru intr-o relatie e sa fi tinut sub papuc. crede-ma. orice baiat uraste chestia asta. o sa-i treaca da incearca sa nu mai faci alte crize asemanatoare.