| anonim1508 a întrebat:

Am si eu o mare problema si am nevoie si de parerea voastra.Am 18 ani si saptamana trecuta a venit iubitul meu la mine.Nu am facut sex,doar "ne-am atins" pana el a fost destul de excitat si si-a dat drumul(nu in mine,nici pe langa vagin.Pur si simplu si-a dat drumul).Apoi am sters tot.Dupa aceea cand s-a imbracat, mi-e ca a atins putin penisul si a ramas putina sperma. Dupa vreo 10 minute a introdus degetul in vagin.E vreo posibilitate ca dupa ce a atins sa fi ramas sperma si sa fi ramas insarcinata? stiu ca e putin absurd dar nu mi-a venit menstruatia.A intarziat 3 zile. Poate e si de la stres(sunt stresata de vreo 5 zile din aceasta cauza).Va rog mult spuneti-mi si parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin reducere la absurd, si anume daca am admite/am presupune ca i-ar fi ramas sperma pe capul penisului in zona deschiderii uretrei, care sa ajunga pe degete si sa ramana/sa mai existe acolo dupa circa 10 minute si astfel sa ajunga in vaginul tau in urma masturbarii, pare de domeniul fantasticului. Dar chiar si intro astfel de situatie practic imposibila, pentru ca tu sa ramai gravida trebuia sa indeplinesti conditia principala si obligatorie si anume sa fii in perioada fertila a ciclului menstrual. Teoretic probabilitatea de a se intampla asa ceva pare absurda sau altfel spus aproape 100% imposibila. Pornirea cu intarziere a menstruatiei se poate datora ori faptului ca ciclul tau menstrual este neregulat, ori faptului ca pot sa apara unele dereglari hormonale de cele mai multe ori imposibil de explicat din punct de vedere medical. In concluzie se poate afirma ca posibilitatea de a exista o sarcina se exclude si intarzierea este urmarea unei dereglari hormonale. Multa sanatate!

| anonim1508 explică (pentru corbulalbrosu):

Îți mulțumesc din suflet ☺

| anonim1508 explică (pentru corbulalbrosu):

Da..pai nu eram nici în perioada fertila..Aceasta trecuse cu o săptămână

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice e posibil. Deși, sincer să fiu, ar fi chiar un mare ghinion, pentru că probabilistic ai cam la fel de multe șanse să fii gravidă ca și alea de a câștiga la LOTO!