| lollypop_4293 a întrebat:

Am si eu o mareee problema. Imi place de un coleg de la mine din clasa cu care am fost prietena foarte buna mult timp. A inceput sa-mi placa de el acum o luna cand am inceput sa ne tinem de mana. Inainte i-a placut lui de mine si a incercat sa ma sarute de cateva ori, dar eu l-am refuzat desi si eu as fi vrut acelasi lucru, sa ne sarutam. Atunci cred ca inca nu recunosteam ca imi place de el. Problema e ca acum o saptamana jumatate ne-am sarutat pentru prima oara si de atunci ne-am purtat ca si cum am fi fost impreuna. Acum 3 zile ne-am certat si n-am mai vorbit, deoarece eu m-am suparat foarte tare ca el statea cu altele in curtea scolii si pe mine nu ma baga deloc in seama. El este genul de baiat care sta cu mai multe fete, se da la mai multe. Acum o luna cand i-am spus ca-mi place de el a spus ca el nu este genul de relatie acum si ca nu vrea sa ma dezamageasca si tocmai din cauza discutiei de atunci n-am vrut sa-i spun acum de ce m-am suparat. Ieri cand am fost la teatru cu clasa l-am luat de mana si ne-am purtat iar ca si cum am fi impreuna. Mi-e frica sa vorbesc cu el despre acest subiect din nou pentru ca nu cred ca sunt gata sa renunt la aceasta "relatie" daca o pot numi asa. Va rog dati-mi niste sfaturi. Dau funda. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zi ca este cam copil si nu stie cums a se poarte intr-o relatie,nu isi poate asuma sa zicerm inca acest lucru...faptul ca ti-a zis cum este el de fapt si ca nu vrea sa te dezamageasca chiar daca te plece inseamna ca tine la tine. Poti sa alegi sa lupti pentru el in sensul ca sa ai discutia aia cu el si cand sunteti doar voi doi, discutie in care sa fi sincera si sa ii zici ce simti, dupa care il poti intreba daca doreste acest lucru. Daca tine la tine cu adevarat si chiar te iubeste o sa accepte daca nu e bine sa mai astepti pana se mai maturizeaza.Bafta!

| ynna93 a răspuns:

Pai chiar daca zice el ca nu e pregatit pentru o astfel de relatie asta nu inseamna ca asa e.tu trebuie doar sa ii arati asta.sa incerci sa-l atragi cat mai mult.ca sa numai vrea el sa stea cu alte fete, doar cu tine.succes.