| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema: am fost inselata si as vrea sa imi fac un tatuaj care sa semnifice ca sunt puternica si ca pot trece usor peste asta! vreo idee? mersi anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| baby_1864 a răspuns:

Pasare phoenix. Mie mi-a placut enorm legenda si toate caracteristicile sale si de aceea am si ales-o pentru primul meu tatuaj. Ai grija sa-ti alegi ceva care te reprezinta,ceva in care sa te regasesti. Daca tatuajul respectiv are o semnificatie pentru tine, daca te reprezinta intr-un fel sau altul nu te vei plictisi de el si nici nu-l vei regreta. Cel mai bine cand iti alegi un tatuaj e sa fie o imagine grafica a unei parti din tine, ceva care sa te defineasca.
Iti doresc mult succes in alegerea modelului.

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Wooow laughing ca sa fi puternica nu trebuie "tatuaj", iti trebuie cap! Fi isteata data aviatoare, si ispiteshte bine bine de toot sa ramai cu ideea ca toot la tine se intoarce!

| ThePunisher a răspuns:

De ce ai nevoie de un tatuaj? Daca stii ca esti puternica si ca poti trece peste asta, nu iti trebuie niciun tatuaj. Daca te plictisesti peste un an, doi, zece de tatuajul ala, nu mai ai ce-i face. Mai bine gandeste-te la altceva, fa un sport, citeste o carte, gaseste-ti alt iubit, care sa nu te insele...

| ralu_1668 a răspuns:

Da,pai si eu ma consult cu aceeasi problema numai ca eu nu am fost inselata...fa-ti si u un lucru care sa de descrie pe tine...eu mi-as scrie ''big girls don't cry'big grin

| GrammarNazi a răspuns:

Asta nu este cea mai echilibrată metodă de a trece peste o despărțire, o să îți tatuezi ceva de fiecare dată când o să ai o relație eșuată?

| unnimic_5466 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna.
In primul rand eu cred ca iti doresti sa uiti acea intamplare nefericita, nu sa ai pe copr ceva ce iti va aminti mereu de ea...
In al doilea rand, mie cel putin, nu imi plac fetele tatuate, arata urat un tatuaj, stiind ca e etern si cu timpul se va deteriora.
Acum faci ce vrei... e pielea ta.
Bafta!

| Teils a răspuns:

Buna! Parca esti la LA ink cand povesteste aia in timpul tatuajului.

| LVLevel a răspuns:

Daca ti ai face un tatuaj de fiecare data cand vei fi inselata eu zic sa le faci de vreo 2cm fiecare ca sa iti ajunga pielea...

| LVLevel a răspuns:

Eu zic sa iti tatuezi un penis spanzurat sa zica lumea ca asta le faci daca te insala...

| foca21 a răspuns:

Faza e ca ma doare in cot daca vrea el sa se intoarca la mine! ideea este ca vreau sa imi aduc aminte mereu de asta ca sa nu mai fiu proasta si a doua oara! Si chiar ca big girls dont cry pentru ca de cand am aflat nu am varsat nici o lacrima doar am un gol in stomac pentru ca am aruncat 5 ani pe fereastra laughing

| MestecGuma a răspuns:

Mai bine stai fara tatuaj sau daca tii neaparat de chestia asta... un craniulaughing
funda?