| LoredanaElenaz a întrebat:

Am si eu o nedumerire.
In perioada 19.12. 2015 -3.01.2016 am fost avut contact sexual cu iubitul meu neprotejat, tin sa mentionez ca acesta nu a ejaculat in mine. Menstruatia mi.a venit pe data de 5 ianuarie, a fost normal, cantitativ vorbind si nici culoarea nu a fost diferita. Astazi 10 februarie, sunt in intarziere cu menstruatia. Credeti ca e cazul sa ma ingrijorez de o eventuala sarcina?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur NU! Daca dupa sex iti vine menstruatia, indiferent la cat timp, NU ai cum sa mai fi insarcinata!

| LoredanaElenaz explică (pentru lpavel):

Asa ma gandesc si eu dar tinand cont ca intarzie, am ramas putin in dubii. Mama mea a avut mentruatie in prima luna de sarcina, atat cu mine cat si cu fratele meu. O sa merg totusi sa iau un test de sarcina. Multumesc de raspuns

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dupa menstruatia venita pe 5 ianuarie si pana in 10 februarie cand trebuia sa-ti vina iar menstruatia nu ati mai facut sex neprotejat? Daca da, atunci asta este cauza intarzierii menstruatiei de care vorbesti.

| LoredanaElenaz explică (pentru Emilian65):

Nu am mai avut contact sexual de niciun fel de pe data de 2 ianuarie 2016