| ROXANA_5279 a întrebat:

Am si eu o problema, am 16 ani si prietenul meu 33, parintii mei nu sint deloc de acord cu el m-au dus la politie de 3 ori pe mine.As vrea sa ii fac sa inteleaga ca ne iubim suntem de 2 ani impreuna si politia si parintii nu au reusit sa ne desparta.Ce pot face sa ii conving? Daca nu ii pot convinge eu pot apela si la chestia cu plecatul de acasa,as vrea sa stiu si daca asta e legal, adica daca au ce sa ne faca.Va rog ajutati.ne

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ce ratat si ala in loc sa strabata cearsafuri cu fete de varsta lui el face pe pedofilul JALNIC

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De eram eu parintele tau faceam un circ la sectia de politie cu prietenul tau cu riscul de a fi bagat in inchisoare asa incat prietenul tau sa nu mai vrea sa te vada niciodata

| ROXANA_5279 explică:

De scurt timp m.am angajat, deci sunt pe picioarele mele si termin si liceul.Nu sunt ca altele sa ma plimb pe la toti prin pat eu doar pe el il iubesc nu stiu ce e asa grav, pana la urma e viata mea, si vreau sa spun ca de cand sunt cu el nu am facut nimic.Eu il iubesc sufleteste si el la fel

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROXANA_5279):

Tu,fata,m.ai facut sa rad! Asadar, pedofilul nici.macar nu era pedofil, ci un amarat de onanist?

| Violleta2022 a răspuns:

Plecatul de acasa inseamna "corupere de minori" si baiatul face puscarie, conform legii in vigoare. Mai ales ca ai tai parinti, sunt dispusi sa mearga la politie si sa-l reclame pe baiat.
Daca parintii depun plangere pentru viol si se constata ca esti dezvirginata, automat el face puscarie.
Iar tu, daca refuzi sa te intorici la parintii tai, poti sa fii dusa la un Casa de copii, pana la varsta legala, cand poti sa iesi de acolo.

Prea multe optiuni nu ai, asa ca, pune mana si invata ca sa-ti ocupi creierul cu ceva si cand devii majora, la 18 ani, ai dreptul sa faci ce doresti. pana atunci, esti sub direct tutela parintilor si ca vrei sau nu, trebuei sa asculti de ei pentru inca 2 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici legea si un site unde un avocat scrie despre pedeapsa cu inchisoare...

http://www.avocatnet.ro/......inora.html

| Holiday a răspuns:

Nu prea ai ce face, astepti pana faci 18 ani si apoi iti poti lua lumea in cap. Daca ai tai erau de acord te-ai fi putut casatori si oficial/legal la 16 ani, dar asa...

| h3r a răspuns:

Asa-zisul iubit e inconstient. Iar tu la fel.

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles ca au ce sa va faca, atata timp cat tu esti minora. Ii vei face prietenului tau mult rau. Pana la 18 ani nu ai ce sa faci...

| Beutz a răspuns:

Iubirea e iubire.
Se spune ca nu poti sa faci pe nimeni sa se desparta, pot sa se desparta doar daca nu se iubesc.

| DerpRo69 a răspuns:

E pedo mai!

| hubba1234 a răspuns:

Daca povestea este adevarata. El are o problema majora. Nu poti avea o relatie la 16 ani cu un om de 33 de ani. Puscarie scrie pe el