| meandme111 a întrebat:

Am si eu o problema: am facut sex neprotejat dar el nu a ajuns pana la sfarsit(adica la ejaculare), este vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata? Subliniez faptul ca atunci am facut-o pentru prima data. Fara rautati va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii un lucru extrem de important si anume ca o sarcina nu se poate firma/naste oricand si mai ales in orice conditii. In mod obligatoriu trebuiesc indeplinite 2 conditii strict necesare. In primul rand in cazul vostru totul se reduce/depinde daca ai nesansa ca acea joaca a voastra sa fi fost intretinuta inir-una dintre cele 4-5 zile ale perioadei fertile, deoarece sunt singurele zile din cursul unui ciclu menstrual in care se poate forma/naste o sarcina. De asemenea in mod obligatoriu sperma trebuie sa ajunga in vagin pentru a exista acel spermatozoid care sa poata fecunda un eventual ovul. In cazul in care sexul a fost intretinut in afara perioadei fertile, atunci chiar si daca partenerul de sex nu este perfect capabil sa-si retina ejacularea si ajunge putina sperma in vagin, se poate considera/afirma ca probabilitatea de a se forma/naste o sarcina, practic devine foarte mica sau inexistenta/imposibila. Depinde doar de norocul tau/vostru in ce moment al ciclului menstrual te-ai aflat atunci cand a fost intretinut sexul respectiv. Nu are absolut nici-o importanta/relevanta in privinta posibilitatii sau probabilitatii de a se forma o sarcina, faptul ca acel sex a fost cel de dezvirginare daca acesta a fost intretinut in afara perioadei fertile. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, există o foarte mică probabilitate. Dacă se întrunesc simultan mai multe condiții: el să fi avut anterior o ejaculare (prin masturbare, sex oral etc.) și tu să fi fost în perioada fertilă. Partea mai ciudată la „prima dată" este că uneori are loc o ovulație spontană (în afara perioadei fertile), așadar...

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin, este posibil sa nu fi ramas gravida.

| Euuuuucaaaaaaammmiiii182 a răspuns:

Buna. Eu nu cred ca poti ramane insarcinata daca nu s-a terminat, doar daca s-a masturbat inainte si nu s-a sters bine.