| MariaRawrr a întrebat:

Am si eu o problema... De un an imi place de un coleg de clasa, foarte mult. Nu pot sa spun ca m-am indragostit de el, pentru ca nici nu prea vorbim, nu cred ca am purtat o conversatie mai lunga de 5-10 minute. SI anul asta s-a aflat ca imi place de el si toti colegii au inceput sa faca misto de mine si a fost destul de aiurea pentru ca el e indragostit de o alta fata. Si am fost intr-o excursie cu cativa colegi de clasa (inclusiv el) si cu clasa fetei de care e indragostit si s-au sarutat. Nu stiu ce sa fac de atunci plang fara motiv, nu prea dorm, nu pot sa mananc, si mai mut, fata aia i-a dat sperante false ca ea place un alt baiat si acum el e la fel de suparat ca si mine. Nu spune asta, dar o stiu de la o prietena buna de-a lui. Ce sa fac? Vreau sa ma apropii de el, macar ca prieteni. Dar de cand a aflat ca il plac se poarta si mai rau, ma baga in seama doar cand vrea sa ma dau din drum sau sa il ajut. SI eu o fac dar stiu ca nu il va schimba. Help please!

Răspuns Câştigător
| Ora411C a răspuns:

Hei,si eu aveam problema asta.Incearca sa le dai peste nas celor care fac misto de tine. Spune-le si tu ceva gen"Da' ma si ce daca?" sau....chestii de genu'.Nu merita sa te consumi pentru asta. Incearca sa vorbesti cu el pe messenger sau facebook daca nu poti sa ii spui face to face ceea ce simti.:* Un ultim sfat....nu te lasa calcata in picioare de NIMENI si incearca totusi sa te gandesti daca intr-adevar merita sa plangi pentru el... pentru ca stii tu, in tot acest timp ai putea face multe lucruri mult mai importante.kiss Ciuuuss

3 răspunsuri:
| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Normal ca te evita. Pt ca la cum fac aialalti misto de tine normal ca tipu respectiv o sa aiba impresia ca esti o obsedata(poate esti da na) si de aia te evita. Pt ca nu te place in mod deosebit. Incearca sa uiti, fa si tu altceva ca sa nu te mai gandesti la el. Life goes on! Treci peste! Salta magaru! Treci la urmatoru etc

| Dulghieru_Emil_1969 a răspuns:

Cu cei care fac misto nu-i baga in seama or fi gelosi ca poate ai tu sanse si incearca sa te intimideze.Incearca sa fi mai cu tupeu sa ii spui in fata eu am incercat cu 3 fete dar 2 din 3 aveau iubit si una a spus ca sunt prea mare(am 13 ani si ea avea 12) cred ca se referea la inaltime dar in fine.
Intreaba-l direct si poate ai sansewinking.
Decat sa zaci mai bine sa afli daca nu te vrea o sa fie problema lui alta ca tine nu gaseste.

| Flaviii a răspuns:

Buna! asa mi s-a intamplat si mie anul trecut, am suferit mult pentru ca eu eram de-a dreptul indragostita de el..eram marioneta lui faceam totul pentru el insa el fiind influentat de toti colegii isi batea joc de mine, chiar daca toti prietenii mi-au spus asta mereu i-am contrazis...intr-un final m-a ranit prea mult asa ca am renuntat, am ajuns sa il urasc dandu-mi seama in ce hal ajunsesem cand il oplaceam..anul acesta in micile noastre joculete am simtit mai mult de atat si am aflat ca si el ma place insa acum simt ca intre noi e doar o atractie fizica si nu stiu ce sa cred insa acum nu imi dau voie sa tin iar la el..ideea e ca eu te sfatuiesc sa ii spui tot ce simti indiferent ce v-a fi..gandeste-te daca nu ii spui oricum il pierzi..asa poate ai o sansa mai mare la el. funda?