| Carm3nM a întrebat:

Am și eu o problema. Ieri am făcut dragoste cu prietenul meu și după puțin timp am vrut sa schimbam poziția și el a observat că nu mai are prezervativul. L-am căutat prin pat și atunci ne-am dat seama că îi in mine, era intrat cu totul înăuntru și l-am scos cu degetul. El nu si-a dat drumul in prezervativ și în el se vedea lichidul acela dinainte de ejaculare. Menstruația trebuie sa-mi vina in 2/3 zile.
Există șanse să rămân însărcinată? Eu am mai luat o pastila de a doua zi acum vreo 4 luni și îmi este frică să mai iau inca una însă îmi este frică să nu rămân însărcinată.
Pot rămâne însărcinată? Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT si data urmatoarei menstruatii se poate calcula/determina cu o precizie de +/- 1 zi, atunci in mod absolut sigur se poate determina foarte precis atat PERIOADA FERTILA cat si cele 2 perioade nefertile. Este stabilit prin cercetari stiintifice si experimente medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, adica in perioada zilelor de dinainte de ziua de menstruatie, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. In consecinta in urma unui sex intretinut in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual, chiar si daca sperma este ejaculata intentionat in vagin, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA deoarece lipseste OVULUL VIABIL care prin fecundare sa se transforme in sarcina. In cazul vostru folosirea prezervativului a fost complet inutila fiindca formarea sarcinii cu 2-3 zile inainte de menstruatie este 100% IMPOSIBILA. Bineinteles cu conditia ca determinarea momentului de incepere a urmatoarei menstruatii sa se poata stabili/determina cu o precizie de +/- 1-2 zile, adica ciclul menstrual trebuie sa fie REGULAT si sa se fi mentinut asa pe parcursul a ultimelor minim 8-9 cicluri menstruale. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca actul sexual a avut loc cu cateva zile inainte de menstruatie.

Răspuns utilizator avertizat
| AndCat26 a răspuns:

Nu,nu poti ramane insarcinata.