| anonim_4396 a întrebat:

am si eu un necaz! ieri trebuia sa ma vad cu iubitul meu ca nu ne-am vazut de aproximativ doua saptamini!
Eu il asteptam cu nerabdare, iar cind l-am sunat mi-a spus ca sunt cu prietenii la o cafenea! M-am innervat din cauza asta si l-am sunat din nou si l-am intrebat daca noi azi ne vedem? ne-a raspuns ca da numai ca sa am oleaca de rabdare, eu eram innervata si i-am pus receptorul in nas! peste 2 ore si jumate m-a sunat si m-a intrebat daca pot sa ies sa ne vedem? eu deja nu mai puteam sa ies si i-am lamurit ca nu pot! iar el cu pretentii la mine ca eu miine nu voi putea veni sa ne vedem! l-am intrebat de ce? si nu mi-a raspuns. Fara ca sa-mi dau seaama i-am zis ca nu cumva tu ai alta si ma duci pe mine de nas!?
El a inceput sa strige la mine :ce-s cu vorbele astea?
am ramas socata!
Peste o jumate de ora dupa ce ne-am certat m-a sunat si mi-a zis sa ies pina afara sa-i dau incarcatorul de la telefonul lui ca era la mine! cind am iesit i-am dat incarcatorul, si nini acum nu-mi pot veni in fire...nici nu ma imbratisat, nu mai zic de sarutatari! spre seara cind am vorbit a vorbit foarte rece cu mine si toata situatia asta mi-a zis ca eu sunt vinovata ca nu trebuia sa ma comport asa cu el!
Nu pot sa inteleg cu ce am gresit? azi am vorbit de citeva ori dar tot rece o vorbit cu mine!
ajutati-ma va rog mult!
Mersi mult la toti...

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pfff am patit si eu astfel de faze si sincer nu suport chestia asta, adica cum a facut prietenul tau, asa a mai facut si prietenul meu, era vorba ca ne vedem ca nu ne-am vazut o saptamana, am zis ca in sfarsit ne vedem si stam toata ziua impreuna, cand colo el la o bere cu prieteni, de la o bere s-a intins la mai multe si uite asa eu ca fraiera toata ziua am stat in casa si el la distractie, e normal ca tu sa fi suparata, nu el.Si prietenul meu ma suna la 12 noaptea sa ies sa ma vadasad...iti dai seama cum m-am simtit ca numai noaptea isi aduce aminte de mine, i-am zis ca nu ies si tot el era cel suparat dupa ce ca toata ziua m-a lasat de planton.
Deci...in fine, prin aceste lucruri vreau sa iti spun ca asa fac unii baieti, se distreaza, se simt bine cu prieteni, amici, familie, etc si apoi isi aduc aminte ca au prietena, bine nu toti sunt asa si nu mereu fac asa, dar uite ca si eu am o poama de prieten ca al tauhee hee.
Dar vreau sa iti spun ca noi nu trebuie sa fim luate de fraiere, sa fim la comanda lor, si cand au chef sa le facem pe plac in timp ce ei ne lasa balta si isi fac de cap.
Fa pe suparata, pe indiferenta, ca doar el e cel care a gresit si vezi reactia lui, arata-te deranjata de purtarea lui si apoi discuta cu el serios si sa nu se mai repete situatia.
Ce smecheri sunt ei, tot pe noi ne gasesc vinovate, pune piciorul in prag draga.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti isterică! Fenobarbital scrie pe tine? Ce-s cu istericalele alea?
Omul îţi spune că e la o cafea şi tu-l întrebi dacă are pe alta? Dacă-ţi spunea că e la o bere îi spuneai că-i beţiv şi tot aşa.
Oricum ar fi fost, tu sigur ai fi avut ceva de reproşat.
Ai rămas şocată? Dar tu cum crezi c-a rămas el când tu l-ai întrebat dacă are pe alta după ce tocmai îţi spune că e la o cafea cu prietenii?
Desigur, ţie ţi-a păsat fix deloc cum s-a simţit el pentru că în rahatul ăsta de societate doar drepturile şi cum se simt femeile contează.
Dacă-i mai faci câteva crize de tipul ăsta, mai mult ca sigur îl vei pierde că nu e nimeni obligat să-ţi îndure istericalele!
Spor!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi e normal că s-a supărat adică na ce vorbe sunt alea, poate el chiar a fost undeva cu prieteni şi tu i-ai reproşat că are pe alta. El aşteaptă să-ţi ceri iertare ceea ce e şi firesc să faci pentru că ouml poate spune că nu ai încredere în el din moment ce i-ai pus aceea întrebare. Explică-i că ai fost dezamăgită când ai aflat că era cu prieteni pentru că tu chiar vroiai să ieşi cu el ţinând cont că nu v-aţi mai văzut de atâta timp. Şi cere-ţi iertare. rogă-l pe viitor să fie atent, să-şi facă timp pentru ca să vă vedeţi. Dar în mod normal adică foloseşte un ton cald şi nu te enerva.

| AdY a răspuns:

Baiatul acela nu este pentru tine. Daca nu te poate pretui e pierderea lui.

| Bianca_papusha a răspuns:

Lasa-i naibi de baieti ca asa sunt toti...
Lucruri slabelaughinglaughinglaughingInsa ar trebui sa ai mai multa incredere in relatia voastra...si eu de multe ori trebuia sa ma intalnesc cu iubitul meu si am renuntat in favoarea amikilor lui la o bere
Am invatat caci cu calm si tact treci prin toate... Daca el era la o cafenea cu prieteni tu de ce nu ti-ai luat geanta si prietenele la o plimbarica de seara? O prajitura?
sti CUI pe CUI se scoate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si nu te mai "innerva" si tu din orice, ca sa nu-l mai enervezi pe el happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubeste mult de tot.mai mult cafeneaua.si prietenii. ia intreaba-l; daca tu iti iubesti prietenii asa mult, pot sa-i iubesc si eu? adica tu.nu ai gresit cu nimic. a fost o scoala. tu sa stai cuminte acasa, pana vine idiotul de la alta ca sa te bage in seama.