| Codrutsa a întrebat:

Am un prieten la bloc care este cu 3 ani mai mare decat mine, eu am 14 iar el 17. Acum mult timp il vedeam pe strada si imi spuneam ca,, nu voi avea sanse cu el". Acum cateva zile i-am spus ca imi place de el, iar apoi el mi-a spus acelasi lucru. Si el nu e genu de baiat care sa-si bata joc. Poate ca daca am vi impreuna el ar vrea sa facem dragoste, dar eu nu vreau de la anii mei. Imi poate da cineva niste sfaturi? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Buna! intr-adevar la 17 ani deja majoritatea adolescentilor deja si-au inceput viata sexuala. daca tu il cunosti asa de bine si spui ca e un baiat care nu face misto de tine, ai putea sa mai abordezi subiectul asta pe mess(daca ai idul lui)sau cand il mai vezi(dar incearca sa nu fii asa de directa). daca intr-adevar veti avea o relatie, ai putea sa ii explici ca tu ai doar 14 ani si ai vrea sa mai astepti. daca el chiar te place pentru ceea ce esti(nu doar pentru corpul tau)el va intelege si va astepta ca intr-o relatie nu doar sexul conteaza(sunt alte lucruri mai "grele" decat sexul). si chiar daca ai fii cu el, nu e ca dupa o saptamana impreuna deja trebuie sa treceti "la urmatorul pas"hee hee

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e de treaba te va accepta asa cum esti

| Elena1234456 a răspuns:

Nici macar nu sunteti impreuna, ca si vrea sex straight face. Parerea mea este ca cine iubeste, accepta si abstinenta un timp.

| RobertClaudiu a răspuns:

Du-te staiimpreuna cu el 1-2 ani si dupa aia iti faci u curaj in cele din urma sa faci sex cu el asa ca nu este nici o graba distreazate traiesteti viata

| LexUTz a răspuns:

Chiar tu ai zis: Poate! ca daca am fi impreuna ar vrea sa facem dragoste... Si chiar daca ar vrea asta cred ca te-ar intelege daca tu zici ca nu e genul de baiat care sa nu isi bata joc de o fata!

Deci... Go get him! big grin

| justDoIt_8775 a răspuns:

Stai linistita ca o sa inteleaga ca esti mai mica si ca inca nu esti pregatita sa faci dragoste cu el! Ma rog daca este unul dintre "acei" baieti intelegatori! Daca te iubeste indeajuns o sa inteleaga! Sper ca ti'am fost de ajutor! Peace!