| Lexyemada a întrebat:

Buna, am următoarele simptome de vreo 6, 7 zile: crampe abdominale, dureri de stomac, urinari frecvente, dureri de ovare, dureri de oase, oboseala accentuată ce ar putea fi? Boala cu transmitere sexuală sau sarcină? Tin sa mentionez următoarele lucruri, ultimul ciclu mi-a întârziat 7 zile, sângerarea a durat intre 21-23 octombrie, de obicei sangerarea ma ține 4 zile, de data asta 2, 3 zile in care a venit putin flux menstrual iar in a2-a zi de ciclu am întretinut relatii neprotejate. Ce ar putea fi de am acele simptome menționate mai sus? Multumesc

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca organele aparatului tau reproducator in totalitatea lor sa fie inflamate sau afectate de o infectie care cel mai probabil este de natura bacteriana. Se impune sa te prezinti cat mai repede deoarece va fi cu atat mai bine pentru tine, la un cabinet ginecologic sau cel putin la medicul de familie pentru a fi consultata cat mai amanuntit. SanatatE!