| cMr a întrebat:

Buna,Am16 ani si imi place de o fata de varsta mea, am fost colegi 4 ani in generala, statea cu mine in banca vroia sa o iau in brate sa stau cu ea, credeam ca ma place si i-am spus daca vrea sa fie cu mine(in clasaa 8 `a) si a spus ca nu stiu. si nu prea maivorbea cu mine, mi se parea ca o deranjeaza cand ii ziceam asta dupa un timp 1 2 zile era ca la normal tot asa.M`am descurajat cand mi-a spus ca nu stie in fine.
Am ajung la liceu doar ca nu in aceeasi clasa ci chiar in corpuri diferite(distanta de aprox 10 min de mers pe jos) Nu ne-am mai vazut ..eu mai mergeam prin clasa la ea, la un coleg de al ei, cand ma vedea zambea ma saluta si repede scria mesaje pe telefon totul bine si frumos
Am ajuns in clasa a 10`a
inliceu s-a organizat ceva de genu un pub etc
Am aflat ca ca merge si ea si am sunat`o si am intrebat`o daca merge si ea si a spus ca da si m-a intrebat daca merg si eu..eu normal ca merg voiam sa o vad
Amajuns acolo la asa zisul pub : Am stat cu ea la masa imi zambea,ea trebuia sa cante la karaoke si evea emotii eu o calmam ii ziceam totul o sa fie bine, cand canta refrenul : If you bee my baybe(daca vrei sa fii iubitul meu) se tot uita la mine si zambea, dupa ce a terminat de cantat a venit repede la mine si m-a intrebat cum a fost. Cand s`a terminat ea a plecat inaintea mea si s-a uitat cumva la mine mi mi-a zimbitfoarte frumos fara sa imi zica nimic

Am mai vorbit pe fb radeam dar ea nu se baga niciodata i seama la mine
daca eu ii ziceam ceva zicea si ea ceva si nu mai zicea nimicstraight face

Ce ziceti credeti ca ma place? Va rog raspundeti

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Sti amice e cam greu ca dupa atatia Ani sa treci brusc intro Relatie cu un baiat, fie el si cel mai oki.Ea te percepe ca pe un amic si nu ai cum sa schimbi asta.Nu iti spune direct pentru ca tine la tine si nu vrea sa te supere. Altfel in tot acest timp ti-ar fi dat macar un sarut fie chiar si din joaca dar ti-l dadea daca te vedea in felu in care ai vrea tu.Invit-o in Oras si cu un Buchet mare de Trandafiri undeva unde sa fiti doar voi doi, fa-o sa se simta foarte relaxata.I-ai manutele in alea tale si privind-o spune-i asta:Te cunosc de atatia Ani si in tot acest timp am fost alaturi de tine.Sti ce ma face fericit, ai fost alaturi de mine mereu si esti o fata minunata.Dar nu pot sa te mai mint, sunt sincer cu tine si iti spun ca Inima mea a inceput sa bata pentru tine.Cand te vad sunt cel mai fericit, Am impresia ca as vrea sa stau langa tine si sa nu te mai las sa pleci. Simt cum Inima imi bate sa imi sparga pieptu, iar cand nu sunt langa tine sunt foarte trist si nu am chef de nimic.Ma gandesc cu zambestu pe buze la momentu in care o sa te vad, in care esti cu mine.Nu vreau sa te mai mint dar m-am Indragostit de tine si nu mai vreau sa ascund.Macar da-mi o Sansa.Te Iubesc.

1 răspuns:
| ochiverzi123 a răspuns:

Eu zic sa o intrebi daca ii place de tine. Si daca iti va spune ca te place ca pe un prieten ve-ti ramane amici. Daca o cunosti de atata timp nu ar trebui sa-ti fie rusine sa o intrebi.