| r0xaa a întrebat:

Buna:* anticonceptionalele yasmine:* pro.contra? de ce:*? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| marthaa a răspuns:

Anticonceptionalele in general trebuiesc luate dupa un consult la ginecolog.Nu trebuie sa iei jasmine asa cum ai lua un paracetamol.Fiecare femeie are un altfel de organism.Asa ca mai bine consulta un medic si vezi care sunt cele mai potrivite pentru tine.Eu una nu sunt de acord cu anticonceptionalele in general, pentru ca nu sunt chiar bune pentru noi.Dar na fiecare e liber sa faca ce doreste.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pro daca ti le prescrie ginecologul si te duci la fiecare 6 luni la control pe toata durata admnistrarii.

| r0xaa explică:

Am fost draga la ginecologhappy insa tot aud fetele ca unele se ingrasa sau etc schimbari si eram curioasa sa aud mai multe pareri

| nicoletutza_6255 a răspuns:

Ele te ingrasa vreo2-3 kg
si daca nu le iei cum trebuie sau uiti de ele s-ar putea sa ramai insarcinata

| MasQueNada a răspuns:

Toate anticonceptionalele dauneaza organismului intr-un fel sau altul, chiar daca nu observi nici macar dupa cativa ani.
Dar cand spui "bune", la ce te referi? Ca efect contraceptiv? Da, daca le iei la cum trebuie si respecti prospectul, sunt f bune. Ar trebui totusi sa mergi la ginecolog intai.

| MasQueNada a răspuns:

Pai auzi tot feul de chestii despre ele pentru ca fiecare organism reactioneaza diferit. Daca mie nu mi-au facut nimic, n-am de unde sa stiu cum iti va fi tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie chiar imi sunt folositoare si bune...dar te sfatuiesc sa mergi l medic.