| Byabibi29 a întrebat:

Buna as avea nevoie de un sfat. Acum 3 zile am avut un contact sexual si am observat ca pe penisul lui este sange. Tind sa precizez ca nu eram pe perioada dar eram pe perioada fertila. Stiti cumva dc am scurgeri de sange?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori (cazuri foarte rare) in urma ruperii foliculului ovarian de catre ovulul expulzat in procesul de OVULATIE, se poate produce o mini/micro hemoragie. Aceasta presupunere/explicatie, ar putea sa reprezinte o posibila cauza a sangerarii aparute in acest moment al ciclului menstrual. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Si cum am putea stii noi, daca ai tu scurgeri de sange, vaginale?
Nu crezi ca ar fi normal sa mergi la un medic ginecolog si sa ai o consultatie?
Posibil sa fie de la ciclu, posibil sa fie o rana pe colul uterin care a inceput sa sangereze (displazie de col uterin) samd.