| me_8444 a întrebat:

as avea si eu nevoie de un sfat.In urma cu cateva saptamani am cunoscut un baiat, am inceput sa vorbim pe mess, la telefon si sa iesim in oras.Aseara insa el mi-a spus ca ma place dar ca mai are sentimente pentru fosta lui iubita pe care a iubit-o foarte mult, i-am spus ca cel mai bine ar fi sa facem o pauza pana ce el isi clarifica sentimentele fata de fosta, eu nu pot trai cu gandul ca el mai simte ceva pentru ea insa el a zis ca nu vrea sa luam pauza, am impresia ca merge pe doua fronturi.Cum ma sfatuiti sa procedez in continuare?

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

Hmmm. dificil
Nu e neaparata nevoia de a crede ca merge pe doua fronturi, sunteti la inceput, si el inca are umbre de sentimente pentru fosta sa, care probabil l-a ranit nitel unde-l doare si asea se sxplica de ce inca se gandeste la ea, nu si da seama cu ce a gresit!
Ceea ce tu ai putea face e sa il surprinzi (prin orice cum ar fi doar un simplu gest, sau ceva la care nu sa-r astepta din partea ta.)sau sa vorbesti deschis cu el, sa incerci sa intri in interiorul lui si sa il intelegi si cu bune si cu rele!
dar daca vrei sa- i sucesti mintiile, iti recomand sa fii langa el chiar si atunci cand crede ca nimeni nu va putea fi, invata-i cat de cat obiceiurile, si fii agila anticipeaza-i miscarile, gesturile, si incearca pe cat posibil sa il faci sa zambeasca!happy. si in cel mai scurt timp va fi total al tau!

succes!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El e indecis nu stie ce sa faca, pune capac ca sa isi dea seama ca a esuat si asa sa fie cu capul pe umeri cand mai da de alta fata

| oooooooo a răspuns:

E de apreciat faptul ca a fost sincer cu tine. Parerea mea e ca daca faceti o pauza, asa cum spui tu, e posibil ca sentimentele lui pentru fosta sa nu se schimbe. Daca simti ca tine si la tine, macar putin si ca isi doreste o relatie cu tine, ai putea sa il ajuti sa "scape" de sentimentele pentru fosta, aratandu-i ca tii le el, acorda-i mai multa atentie...incearca sa ii cuceresti inima si sa il faci sa uite de fosta. Totusi, sa fii atenta daca merita, daca si el face un mic efort sa uite trecutul. Daca, insa, esti sigura ca se mai intalneste cu cealalta, sau daca mai vrea sa aiba o relatie cu ea, e mai bine sa te retragi, poate ca inca nu e pregatit de o alta relatie. Ramane sa te gandesti bine inainte sa iei o decizie, cea mai buna pentru tine. Sper sa iti fie de folos si sfaturile primite de la TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa fii cu el, dar sa incerci sa nu pui asa mult suflet, pentru ca el ar putea sa se intoarca la fosta, pe de o parte merita sa fii cu el ca poate el vrea intr-adevar sa o uite pe ea, dar i vine mult mai usor at cand are pe altcineva

| roxi_9693 a răspuns:

Dal dracu. Chiar daca e greu dar fa-o.
Tine minte 'ca tine sunt putine, dar ca el sunt toti'
Baieti nu mertia niciodata incredere si devotament. Nu merita nimic
! angry