| anonim_4396 a întrebat:

Buna: As avea si eu o intrebare. Chiar daca nu i-am marturisit unei fete ca imi place de ea, ca sa ii dau de inteles i-as putea trimite sms-uri de dragoste? Ma place si ea mi-a dat de inteles in mai multe feluri. Mi-e dor de ea si ma simt bine in preajma ei, ma gandesc la ea in fiecare secunda. Ne-am vazut deja de cateva ori. Sper sa nu o supar cu sms-urile. Multumesc si nu vreau raspunsuri rautaciose!

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Sentimentele se marturisesc fata in fata, nu prin sms-uri, facebook etc. Prin metode la distante poti sa spui un banc, sa vezi ce mai face (dar nici prea des pentru nu a fi vazut drept o persoana de care nu se mai scapa), altfel spus de a mentine legatura. Chiar si in realitate, anumite lucruri nu se spun, important e ce faci! Degeaba te chinui sa o scoti la o plimbare (cum bine ti-a recomandat corbulalbrosu), daca dai cu bata in balta si nu stii sa fii de gasca cu ea. Ok, mai scapi cate o vorba, dar trebuie sa faci persoana sa se simta bine in compania ta (pana la urma asta inseamna o relatie adevarata, sa simti e ok cu persoana aia langa tine indiferent de moment). Cand nu merge, ori nu are rost sa fortezi mai mult de prietenie, ori e abia in constructie.

| emillie a răspuns:

Trimite-i un SMS poate, nu mai multe, ca risti sa devi agasant! Cel mai bine ar fi sa va intalniti fata in fata, si abia dupa ce ajungeti fiecare acasa merge un SMS dragut, sa ii arati ca te gandesti la ea.

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ai proceda in acest mod din moment ce sunt atatea modalitati de a lega o prietenie sau intra intro relatie cu o fata incat este greu de insirat fiecare varianta. Pur si simplu cu ea de fata, propune-i sa iesiti undeva, sa te insoteasca la o plimbare pe jos, cu rolele sau cu bicicletele. Ai putea la fel de bine sa o inviti la un spectacol, la un film sau la o cofetarie/terasa unde sa consumati o inghetata sau un suc si o prajitura si in acel timp ai putea sa-i spui tot ce simti fata de ea. Tot ceea ce trebuie sa faci intro asemenea situatie se rezuma la capacitarea ta de a deveni mai tupeist, mai "curajos" pentru a-ti invinge timiditatea inascuta. Succes!