| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa invit o fata in oras si sa o intreb daca vrea sa fie cu mine.Am intrebato ieri daca vrea sa mearga la strand cu mine dar a zis ca nu poate fiindca are multe lecturi si ca saptamana viitoare pleaca in Spania (sta o luna). Imi place foarte mult de ea, prietenii imi spun ca ne potrivim perfect si ca nu ar mai trebui sa stau si sa astept momentul potrivit pentru a o intreba daca vrea sa fie cu mine.Am numarul ei de telefon dar cand vreau sa o sun ma razgandesc pentru ca nu stiu ce si cum sa vorbesc cu ea la telefon. Ea m-a sunat intr-o zi de 4 ori si eu am raspuns doar odata si cred ca s-a suparat pe mine.As vrea sa o invit in oras la un suc si la o plimbare prin parc dar cand vorbesc cu ea la telefon ma balbai, nu mai formulez corect intrebarea si refuza. Mie imi place de ea si stiu sigur ca ei ii place de mine fiindca, acum o saptamana ea mi-a trimis un bilet de ziua mea in care scria "Acum ai inima mea/Ai grija ce faci cu ea!". Apropo eu am 13 ani si ea are 12 ani. Ce ar trebui sa fac? Sa o sun? Cum sa o intreb daca vrea sa iesim la un suc? Sau ce altceva sa fac?

Va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac, stau aproape toata ziua in casa si ma gandesc ce as putea face si nu imi vine in minte nimic.crying

2 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Vorbesc foarte serios cand iti spun asa : 1.Sun-o si citeste urmatoarea chesite :
"I love you domnisoara
Si sunt very mahnit
Caci when i speak engleza
You razi necontenit.
I know esti englezoaica
But it isn't important
Amorul meu for tine
Is very palpitant.
I can't to sleep azi-noapte
Si-am stat sa learn ceva
From cartea de engleza
Sa-ti tell iubirea mea "
2.Intreab-o daca iese la un suc big grin. Bafta happy!

| Absent a răspuns:

Sun-o si intreab-o daca vrea sa iesiti la un suc, daca tot spune ca are treaba si gaseste motive sa nu vina afara...nu mai insisita degeaba!