| carinapop84 a întrebat:

As dori sa mă ajutați cu câteva răspunsuri sincere dacă se poate. Mulțumesc!
Deci, luna trecuta am fost la o nunta, iar acolo am întâlnit un băiat timid, care întâmplător am stat la aceasi masă, el se tot uita la mine, când mă uitam la telefon se uita cu coada ochiului sa vadă daca vorbesc cu cineva prin mesaje sau nu, pe urma a venit câțiva băieți la masa mea sa mă invite la dans, iar el i-a observat ca vine la noi și când a văzut ca s-a pus pe scaunul de lângă mine si-a lăsat capul în jos și tot s-a jucat pe telefon, unul dintre băieți îl cunoștea și a mers la el sa îl salute iar când l-a întrebat cea i-a răspuns sec. Țin să vă anunț că băiatul respectiv e timid deși are 20 de ani.
Credeți că ar putea însemna ceva? Și dacă da, ce? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce-ti faci vise cand baiatul nu a vorbit deloc cu tine, nu te-a invitat niciunde si nici macar nu stii cum il cheama?
Deci, nu inseamna nimic comportamentul lui! Faptul ca s-a uitat cu ocada ochiului a fost poate din curiozitate. dac ate placea si voia sa intre in vorba cu tine, ar fi putut dar, cum nu a facut-o, inseamna ca nu este interesat de tine!

| carinapop84 explică (pentru Violleta2022):

Eu și băiatul respectiv ne cunoaștem, am și dansat împreună☺

| Violleta2022 a răspuns (pentru carinapop84):

Dar in mesajul de mai sus nu ai spus ca-l cunosti si nici ca ai dansat cu el!
In cazul asta, chiar daca ati dansat impreuna, daca nu te-a invitat nicaieri si nu ti-a cerut numarul de telefon, este pentru ca nu este interesat de tine!
Normal ar fi fost sa te invite undeva, sa-ti spuna ceva, daca nu a facut-o este clar ca nu il intersezi ca prietena/iubita.
sa nu uitam ca, la nunti dansam cu toata lumea fara sa ne fie rude, prieteni, iubiti sau viitori iubiti!
Deci, a facut-o din politete, din plictiseala sau ca sa se distreze. Daca avea ceva sa-ti spuna ar fi putut, mai ales ca ati dansat impreuna.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca spui ca este timid este posibil sa ii fi fost rusine sa te invite undeva.

Daca ai numarul lui sau Fb-ul lui, il poti invita tu la o cafea sau altundeva si atunci iti poti da seama mai bine daca te place sau nu.