| Deea_2510 a întrebat:

as dori sa stiu daca partenerul a lasat in tine si a doua zi iei pastila e sigur ca nu ramai insarcinata? si as dori sa stiu un pret si un nume pentru aceste, multumesc anticipat:*(pentru cei ce vor sa isi bata joc mai bine sa nu scrie)

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Una ar fi Postinor 2 are 2 pastile:
prima se ia in cel mult 72 ore de la contact neprotejat
a doua se ia in cel mult 12 ore dupa prima
Reactiile adverse de pe prospect sunt de speriat, so double think!

Postinor 2 sau NORLEVO (substanta activa e aceeasi: LEVONORGESTREL. Difera doar pretul si producatorul) Se administreaza la fel si nu se recomanda repetarea la distanta mai mica de 6 luni(ca efecte secundare mai dese sunt dereglari ale menstruatiei, chiar si amenoree, greturi, hirsutism). Siguranta efectului e de 99%. Nu se recomanda sub 18 ani, dar daca e chiar necesar...mai bine decat o sarcina, nu?
Aici ai preturi:
http://www.shopmania.ro/......51070.html
Si norlevo tot cam atat costa! Bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e sigur. In primul rand pilula de a doua zi nu se ia dupa ureche. Ea este o bomba cu hormoni, nu toate femeile au voie sa o ia. Se numeste de a doua zi tocmai ca sa ai timp sa ajungi la ginecolog. Asadar, in primele 24 de ore de la contactul sexual neprotejat te duci la ginecolog si acesta te va consulta si iti va recomanda un anume preparat si o schema individualizata de administrare. Daca o respecti, riscul de sarcina scade cu 75%.

| Lov3m3islittle a răspuns:

Pai anticonceptioanle isi fgac efectul daca le ei in 72 de ore parca nupa reletia sexuala
si nu cred ca ajung mai mult de 20 de lei bafta:*:*

| Deea_2510 explică:

Multumesc pentru cele doua raspunsuri!:* sper sa mai apara cateva oricum mii de multumiri