| voice a întrebat:

Buna as dori sa va pun o intrebare despre igiena intima... daca ma spal cu sapun intim ma spal doar la exterior sau si in vagin?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai in exterior, Irigatii in interiorul vaginului se fac doar in caz de infectie, altfel, ele afecteaza flora normala si nu sunt indicate.

13 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Si inantrun. Cu degetelu laughing))

| elena a răspuns:

Gasesc intrebarea inutila si fara rost. Crezi ca trebuia sa ne intrebi pe noi cum sa te speli la puta? Mama ai? Trebuia sa cauti pe internet. Vrei sa razi de noi, nu?

| catthshshshs a răspuns:

Din cate stiu eu, nu este recomandat! Doar in cazul unei infectii si doar la recomandarea mediculuiwinking

| Dizzydizz a răspuns:

Si inauntru
e un sapun lichid ft bun pe care il poti folosi
:*

| Emeraude a răspuns:

Daca e sapun solid, din-acela obisnuit, il introduci in vagin, cu riscul de a ramane cu el acololaughing.

Serios vorbind, nu, nu este indicat deoarece afecteaza intr-un mod neplacut flora vaginala, exista mai multe riscuri. Extern este suficient.Nu cred ca te verifica cineva si inauntru...sau da?

| georgiana a răspuns:

Flora vaginala este foarte sensibila si totodata are un rol protector impotriva infectiilor, mentinand un pH usor acid care nu permite dezvoltarea bacteriilor patologice. Dusurile vaginale "spala" flora normala vaginala cu rol protector, favorizand infectiile. Doar daca medicul ginecolog va indica spalaturi vaginale atunci le puteti face dupa indicatia acestuia.
http://www.tpu.ro/......n-cand-in/

| radu75 a răspuns:

Pai daca e intim? Tu de ce crezi ca i spune asa? Uita-te si pe prospect ca scrie... ce intrebari!

| poesia a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu gelurile intime.nu te-as sfatui sa te speli in vagin

| voice explică:

Ii multumesc in special lu kiduuu si unika. restul puteatzi sa va lasati amprenta in alta partewinking era o intrebare

| voice explică:

Deci din nou o sa le multumesc celor seriosi care m-au ajutatwinking

| TeoIonela a răspuns:

@harciog, aia se numeste perie de sticlelaughing

| unknown_5004 a răspuns:

Harciog : good point rolling on the floor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inauntru dar cu chestia aia de spalat sticle.