| eudemonica a întrebat:

As vrea sa imi dati parerile voastre pentru ce am sa va povestesc.
Deci... in satul bunicilor mei este un baiat de 24 de ani insurat si in plus are si un copil. Cat timp am stat la bunici mereu imi trimitea sms-uri, vorbeam cu el pe mess si imi spunea sa ne intalnim, eu i-am zis ca da, ne intalnit la mine la poarta dar a zis ca nu, ca o se ne vada lumea.Bineinteles primul lucru` la care m-am gandit a fost ca vrea sa ne intalnim doar sa se culce cu mine si de atunci nu prea i-am mai raspuns.Eu momentan ma aflu in oras la mine si am inceput sa vorbim foarte mult pe mess si mereu imi spune ca s-a indragostit de mine si ca ma iubeste...chiar se jura si pe baiatul lui, imi trimite mereu mesaje etc.Eu nu prea vreau sa-l cred dar incet, incet incepe sa imi placa si mie. El cu sotia nu se inteleg prea bine si se vor desparti. Mi-a spus de atatea ori ca ma iubeste incat am si inceput sa il cred, si daca ar vrea doar sa se culce cu mine cred ar incerca sa se dea bine pe langa mine cu cateva luniinainte sa merg la bunici mei (fiindca eu merg la ei doar vara)pfff! Voi ce credeti? Chiar ma place sau nu?

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

"El cu sotia nu se inteleg prea bine si se vor desparti." asta este tipa fraza cu care se insala fetitzele blege ca si tine. tu chair crezi ca se va desparti de sotia lui ca sa stea cu tine? rau faci. iti dau un sfat prietenesc: niciodata, dar niciodata sa nu te uiti macar la barbatii insurati. te poti indragostii si mai tarziu cea care va suferi vei fi tu. presupunand prin absurd ca se desparte de sotia lui crezi ca pe tine nu te va insela niciodata? ca doar a mai facut-o. baga-ti mintile in cap si vezi-ti de viata ta, nu cauta sa-ti complici viata cand este asa de usor sa traiesti linistita.

| Pacala a răspuns:

Si tu chiar il crezi ca te place?laughing) Vrea omu` o tura cu tine. Accepti sau nu, simplu.

| moonY a răspuns:

se jura pe copilul lui nu pentru ca intr-adevar te iubeste, ci pentru ca nu-i pasa de el.in loc sa petreaca timp cu copilul, el sta pe mess cu tine?
asta e tipul adolescentului de azi(vezi intrebarile de pe TPU), care a crescut intre timp, dar a ramas cu aceleasi goluri: n-are nici cea mai mica idee despre relatii, sentimente, sex, contraceptie. e retardat. face copii accidental, leaga relatii "sa fie"
stai in banca ta, te simti speciala ca te prefera pe tine in locul sotiei? nu te mai amagi, el nu-si cauta sufletu' pereche, si cu atat mai putin nu si-a oprit cautarea la tine. vrea ceva nou, nu pe tine in mod special.
cum e cu dragostea asta, te indragostesti asa, instant de o persoana? si dupa tine...cate urmeaza?
sa-ti spun si de ce"se da la tine" acum, si nu cu cateva luni inainte sa mergi la bunici, asta fiind la vara.pentru ca nu e nevoie sa astepte pana la vara, stie ca are nevoie de mai putin de 9 luni de vrajeala rurala ca sa te... "cucereasca". nu vei astepta sa vina luna iunie si subit ti se va face dor de bunici, pe care, daca nu-i vizitezi, vei fi deprimata.iti vei convinge parintii sa-ti permita sa-i vizitezi.si ghici unde vei fi tu de fapt! da, in patul lui.
foloseste macar prezervative, chiar daca el va spune ca te iubeste atat de mult incat e gelos pe oricine te atinge inaintea lui, e gelos pana si pe o bucata de cauciuc

| paramore a răspuns:

El e barbat, nu baiat si in plus e om insurat. s-o fi indragostit el, dar tu esti pregatita pentru asa ceva?

| Beibii a răspuns:

Doamne, da tu cati ani ai?
banuiesc ca nu mai mult de 15, 16. nu este un baiat care iti este coleg, vecin sau amic. este barbat, vrea sex. si in plus, parintii tai ce-o sa zica? sau le spui ca te duci la tara de dragul bunicilor?

| andreea_1432 a răspuns:

Stii... e cam urata situatia.
gandeste-te ca are un copil. iar el, chiar daca se va despartii de sotie, tot la ea se va intoarce... iar tu o sa suferiwinking
deci.eu zic sa cauti pe altcinevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e un depravat daca are si copil si casa si nevasta etc. si face din astea cred ca asa va face si cu tine si vei fi pusa in aceeasi situatie ca si sotia lui si vei suferi degeaba.eu zic sa nu!

| slvtbx a răspuns:

Sti nu e prea bine. cunosk o gramada de fete care au patit cam acelasi lucru. acum gandeste-te el are 24 de ani. iar u? nai zis nimic.deki fi atenta nu ebn sa striki casa omului mai ales are si un copil care tiar putea fi frate.nu te baga cu capul inainte.vezi. sigur o sa ai probleme cu sotia lui chiar daca se despartesc. ai grija...si sa faci cum crezi tu ca e mai bine si ce o sa iti spuna sufletul. eu ti-am zis doar cateva vorbe care sa te ajute sa iti faci o parere. pup